EFEKT JO-JO

Dieta niskokaloryczna zmusza organizm do radzenia sobie z sytuacją niedoborów i sięgnięcia po zapasy tłuszczu. Jednak drugim źródłem energii są mięśnie składające się z wartościowego białka.

A to przecież mięśnie odpowiadają za spalanie kalorii. Rozwijając mięśnie, budujemy masę,która musi być zaopatrywana w energię. Jednocześnie zwiększa się liczba mitochondriów w mięśniach, prowadząc do przyspieszenia podstawowej przemiany materii,co oznacza, że spalamy więcej kalorii (także w czasie spoczynku), a tym samym zmniejszamy ilość tkanki tłuszczowej. Sama dieta nie tylko osłabia organizm, ale też redukuje liczbę mitochondriów w mięśniach, a tym samym spowalnia metabolizm. Na dłuższą metę prowadzi to do nieuchronnie do ponownego przybierania na wadze i to powyżej wartości wyjściowej. Trening siłowo - wytrzymałościowy połączony z programem zbilansowanego odżywiania skutecznie zapobiega powstaniu błędnego koła.

Budując mięśnie, automatycznie spalasz więcej kalorii (również gdy nie ćwiczysz), poza tym masz lepszą kondycję i jędrne ciało.

26. maja 2016 r.
Zamknij menu