Klubowiczka Miesiąca - GRUDZIEŃ 2016, Jolanta Budzynowska

Klub polecam każdej kobiecie w każdym wieku. Chcieć to móc.

Mam 67 lat. Jestem mamą i babcią.

O klubie dowiedziałam się we wrześniu od koleżanki Bożeny, klubowiczki Mrs.Sporty, a treningi zaczęłam w lutym. Dlaczego tak późno? Tak jakoś wyszło, zawsze było coś ważniejszego do zrobienia.                          

Pierwsze zajęcia bardzo mi się podobały. Stwierdziłam, że to coś dla mnie! Po następnych zajęciach pomyślałam: nie dam rady, jest za ciężko! I gdyby nie członkostwo na 12 miesięcy, na które się zdecydowałam, pewnie bym zrezygnowała. Wiem, że bardzo bym żałowała. Teraz radzę sobie z każdym ćwiczeniem. Jestem z siebie dumna! Dzień, w którym nie  przychodzę na trening, to dzień stracony. Atmosfera w klubie jest świetna, wszystkie mówimy do siebie po imieniu. To skraca dystans i powoduje, że nie czujesz się obco. Moim celem było zmniejszenie bólu w kolanach, kręgosłupie oraz, nie ukrywam, zrzucenie kilku kilogramów i ujędrnienie mojego ciała. 

 

Zdecydowałam się na program żywieniowy i udało mi się zrzucić 5 kg, wymodelować ciało i ujędrnić. Ból kolan nie jest już tak uciążliwy. Mam zwyrodnienia kolan więc jestem świadoma, że nie da się tego wyleczyć, ale mogę sprawić, że będzie mnie mniej boleć. Dzięki ćwiczeniom mogę wejść po schodach bez podpierania się o barierkę.

Nie ma wymówek, że w  moim wieku już się nie da nic zrobić. W moim wieku można wszystko! Trzeba tylko chcieć. Nie wstydzić się. Trenerki pokażą co ćwiczyć i jak poprawnie wykonywać ćwiczenia oraz zamienią je, jeśli ich nie potrafimy zrobić lub nie możemy wykonać. 

Teraz siedzenie w fotelu mnie nudzi. Lubię jak coś się dzieje, mam dużo energii. Potrzebuję jej bo opiekuję się dwójką moich wnucząt. Jak się tylko robi ciepło to chodzę z kijami, jeżdżę na rowerze. Raz w tygodniu uczęszczam na zajęcia aqua aerobic oraz gimnastykę dla seniorów. Nie usiedzę w miejscu!

 

Klub polecam każdej kobiecie w każdym wieku. Chcieć to móc. Nie czekaj. Zapisz  się już dziś i tak jak ja spraw, że poczujesz się lepiej w swoim ciele.

 

21. lutego 2017 r.
Zamknij menu