Każda z nas potrzebuje chwili odpoczynku i relaksu! To niezbędne, by zachować dobry humor i... formę. Zorganizuj sobotę tak, by mieć trochę czasu na własne przyjemności. Najlepiej w domowym SPA! Podpowiemy Ci jak przygotować je krok po kroku!

1. Planowanie to podstawa

Nie tylko wtedy, gdy jesteś przytłoczona codziennością, ale także w czasie, gdy masz wolne. Biegające i bawiące się dzieci, potrzebujący Twojej pomocy mąż - to nie sprzyja relaksowi. Zaplanuj swoje domowe spa i z kilkugodzinnym wyprzedzeniem poinformuj rodzinę, że potrzebujesz chwili dla siebie. Jeśli to możliwe postarajcie się zaplanować jakieś zajęcie dla dzieci, które je zaangażuje. Myślisz, że to się nie uda? Domowe spa trzeba będzie przełożyć na czas po położeniu ich spać. I nie zapomnij wyłączyć telefonu!

2. Czas na porządki!

Zacznij od wyrzucenia z głowy tego wszystkiego, co Cię martwi oraz nie pozwala Ci się odprężyć. Weź kartę papieru i opisz woje myśli. Na koniec zniszcz kartkę i wyrzuć. Będziesz zdziwiona jak świetnie sprawdza się ten banalny sposób!

3. Odprężająca kąpiel

Domowe spa zacznij od odprężającej kąpieli, która rozluźni mięśnie i poprawi Twoje samopoczucie. Warto zadbać o wszystkie swoje zmysły: zapalić świecę, włączyć spokojną muzykę i dodać do wanny aromatycznych olejków do kąpieli. Możesz też samodzielnie przygotować sól do kąpieli!

Zobacz: Jak zrobić sól do kąpieli?

4. Domowa maseczka z awokado

W domowym spa nie może zabraknąć troski o Twoją cerę. Jeśli nie masz pod ręką gotowej maseczki, przygotuj ją domowymi sposobami. Mnóstwo inspiracji znajdziesz w internecie. My podrzucamy przepis na bogatą w składniki odżywcze maseczkę z awokado. Zawarte w owocu tłuszcze zadbają o potrzeby suchej skóry doskonale ją nawilżając. 

Składniki maseczki:

  • awokado
  • łyżka jogurtu
  • łyżeczka miodu

Sposób przygotowania:

Wymieszaj wszystkie składniki tak, by utworzyły gładką konsystencję. Nałóż maskę na twarz i pozostaw na 10 minut. Następnie zmyj ciepłą wodą.

5. Wycisz się dzięki ziołowej herbatce

Urządzając swoje domowe spa warto pamiętać o wyjątkowych właściwościach ziół. wiele z nich jak np. melisa czy kozłek lekarski mają działanie uspokajające i wyciszające. Podobne właściwości wykazuje napar z rumianku. Chcąc zadziałać na wszystkie zmysły, zioła możesz dodać do kąpieli lub zapalić świece zapachowe. Skołatane nerwy bardzo dobrze koi lawenda.

20. czerwca 2020 r.
Zamknij menu