Regeneracja po treningu: 7 błędów które popełniacie :)

Jak Wy się regenerujecie ?

Zdrowy sen, ćwiczenia z wałkiem do masażu, radzenie sobie ze stresem, aktywny wypoczynek, zdrowe odżywianie - to składniki dobrej regeneracji po treningu. 

Sprawdź, jakich błędów powinnaś unikać, by odpoczywać skutecznie.

Wcale nie potrzebujesz ćwiczyć super intensywnie przez 365 dni w roku, by osiągnąć swój treningowy cel. Wiesz, czego za to potrzebujesz? Odpowiedniej regeneracji. “Istnieją dwa etapy konieczne do osiągania postępów w treningach – mówi dr Matthew Stults-Kolehmainen wykładowca na wydziale nauk o sporcie na Columbia University. – Musisz ciężko ćwiczyć i dużo odpoczywać".

W czasie wysiłku nadrywasz malutkie włókna mięśniowe, a kiedy odpoczywasz i ładujesz akumulatory, Twoje mięśnie mogą się odbudować już jako silniejsze. Dlatego im wyższa jakość Twojej regeneracji, tym bliżej będziesz osiągnięcia swoich treningowych marzeń. Przedstawiamy Ci najczęściej popełniane błędy, których powinnaś unikać, jeśli do czasu kolejnego treningu chcesz być zwarta i gotowa.

Błąd nr 1: jesteś zdeterminowana, by osiągnąć swoje cele tak bardzo, że „dnia regeneracji” nie ma nawet w Twoim słowniku

Błąd nr 2: jesz za dużo węglowodanów

Błąd nr 3: traktujesz ozięble swoje mięśnie

Błąd nr 4: jesz za mało białka

Błąd nr 5: Twój harmonogram snu wygląda tak, jak Twoje włosy nad ranem – totalny bałagan!

Błąd nr 6: korzystasz z windy w drodze na drugie piętro

Błąd nr 7: w dzień odpoczynku jesteś bardzo zestresowana

06. marca 2016 r.
Zamknij menu