Waga ma znaczenie !

Czym jest otyłość i co ze sobą niesie.

Otyłość pojawia się z biegiem czasu, gdy spożywamy więcej kalorii niż potrzebujemy. Czynniki sprzyjające przybieraniu na wadze to m.in. geny, przejadanie się i brak aktywności fizycznej. 

Zwiększa ryzyko zapadnięcia na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, nadciśnienie, artetyzm, udar, niektóre postaci nowotworów. Bardzo obciąża kręgosłup i wszystkie stawy. Ma wpływ na długość życia. 

Badacze stwierdzili, że młodzi, otyli mężczyźni żyją 13 lat krócej, niż oczekiwano, a bardzo otyłe kobiety tracą 8 lat. 

Otyłość to nic innego jak nadmiar tłuszczu, przedstawiony na załączonym obrazie ludzkiego organizmu w przekroju strzałkowym po prawej stronie. 

W tym przypadku, podskórna tkanka tłuszczowa jest zauważalnie pogrubiona, zupełnie jak tłuszcz wewnątrz jamy pbrzusznej. 
Osoba przedstawiona powyżej z prawej waży około 150 kg, serce tego otyłego człowieka jest powiększone. Umarł na niewydowlność serca w wieku zaledie 50 lat. 

 

Z lewej strony widzimy przekrój strzałkowy u osoby o normalnej wadze. 

Pewna ilość tłuszczu jest niezbędna do magazynowania energii, izolacji głowy, pochłaniania wstrząsów i innych funkcji.

Ale nadmiar tłuszczu może wpływnąć na Twoje zdrowie tak samo jak jego niedobór. Kobiety, w szczególności nastolatki są szczególnie zagrożone nadwagą. 

Gdy kobiety z niedowagą walczą z problemem z płodnością, nastolatki z niedowagą są na krytycznym etapie wzrostu i rozwoju co zwiększa prawdopodobieństwo problemów zdrowotnych w przyszłości. 

Na wszystko masz wpływ ! 

Zapisz się na konsultację i darmowy, próbny trening w naszym klubie. Przekonaj się jak wielki wpływ możesz mieć na swoje zdrowie i samopoczucie. 

 

Zdjęcie pochodzi z międzynarodowej wystawy BODY WORLDS Polska.

26. lutego 2019 r.
Zamknij menu