5 herbat

Herbaty które przyspieszą metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej

1.Czerwona herbata, pu-erh. (Zabójca tłuszczu)

 Specyficzne związki obecne w czerwonej herbacie, m.in. takie jak kwas galusowy, ograniczają trawienie i wchłanianie tłuszczu, zwiększając jednocześnie jego wydalanie z organizmu. Zwiększa również intensywność wydzielania soków trawiennych i pobudza pracę jelit.

2.Zielona herbata. (Poprawia trawienie)

 Pobudza i ułatwia trawienie. Dzięki obecności aminokwasów skutecznie reguluje przemianę tłuszczów w energię, przyspiesza usuwanie ich z organizmu. W ten sposób pomaga również walce z cellulitem. Zawarta w zielonej herbacie teina przyspiesza ogólny metabolizm. Ma też działanie moczopędne, dzięki czemu szybciej pozbywamy się toksyn z organizmu.

3.Yerba mate. (Hamuje apetyt)

 Jego liście zawierają kofeinę, pobudzającą przemianę materii. Yerba mate działa też delikatnie przeczyszczająco i moczopędnie, dzięki niej można się łatwo pozbyć nadmiaru wody z organizmu. Ale jej najważniejszą cechą jest zdolność hamowania łaknienia i apetytu na słodycze, dlatego poleca się ją przy dietach odchudzających.

4.Lapacho. (Odtruwa organizm)

Dzięki pobudzeniu wątroby i systemu limfatycznego, regularne picie tej herbaty odtruwa i oczyszcza organizm, co usprawnia przemianę materii.

5.Oolong. (medalista w spalaniu tkanki tłuszczowej)

Ta czerwona herbata znakomicie reguluje przemianę materii. Zawiera ona dużo teiny, substancji powodującej szybsze spalanie tłuszczu oraz saponiny, składnika hamującego działanie enzymu rozkładającego tłuszcz w trzustce. W ten sposób tłuszcz przyjęty z pokarmem, który nie zostaje do końca spalony, zostaje wydalony.

 

 

 

 

 

 

18. września 2015 r.
Zamknij menu