VitaGenum Sp. z o.o. to firma ukierunkowana na ochronę zdrowia człowieka. Zajmuje się odczytywaniem i interpretacją informacji zawartych w ludzkim genomie oraz popularyzacją wiedzy i danych naukowych dotyczących predyspozycji zapisanych w genach.

Oznaczenia genetyczne może wykonać, każdy, kto chce świadomie kształtować swoje zdrowie i styl życia, ale szczególnie polecane jest sportowcom, osobom z nadwagą, otyłością, problemami żywieniowymi, kobietom w ciąży, rodzicom małych dzieci oraz dzieciom, których rodzice mają problemy z nadwagą. Dzięki oznaczeniom genetycznym można dowiedzieć się m.in.: czy mamy predyspozycje do otyłości i związanych z nią chorób, czy duże ilości kawy są dla nas szkodliwe, czy cierpimy na nietolerancje laktozy, jaki sport lub ćwiczenia są dla nas odpowiednie oraz jak wygląda nasz metabolizm witamin.

Badanie oferowane przez VitaGenum jest dostępne dla każdego, bezinwazyjne, zaś materiał biologiczny można pobrać samodzielnie w domu. Oznaczenia genetyczne wykonywane są w ramach 9 dostępnych pakietów: nadwaga i otyłość, nadwaga i otyłość plus, ciąża, metabolizm kofeiny, nietolerancje pokarmowe, sport, sport–rodzaj mięśni i uroda.

VitaGenum

VitaGenum - Facebook

03. lipca 2015 r.
Zamknij menu