SPALANIE TŁUSZCZU - fat burning - część 1

JEDZENIE KONTRA TRENING

 

   

 1. Aby schudnąć muszę jeść?

 2. Spalanie tłuszczu zwiększa się w miarę ćwiczenia??

 3. Kiedy energia do treningu pochodzi z tłuszczu a kiedy z węglowodanów???

 4. Co zrobić aby spalanie tłuszczu trwało dłużej niż tylko podczas treningu????

 5.  

“Przyszła kryska na matyska, to jest ten moment. Najwyższy czas coś zmienić. To może najpierw zmienię swój rozmiar. Od jutra biorę się za siebie. Ćwiczyć nie lubię, przecież i tak się dużo ruszam. A zresztą nie mam czasu. No ale zrzucić chcę, to co…”

Pada na najłatwiejszy sposób i po raz kolejny przechodzisz na restrykcyjną dietę lub nawet głodówkę czasami nazywaną postami lub dietami oczyszczającymi. 600 kcal no max 1000 kcal.

NATURY NIE WYKIWASZ. Dzienne zapotrzebowanie na energię (kalorie) to ok 30 kcal na kilogram masy ciała, np. 60kg x 30kcal= 1800 kcal/dziennie.

Diety niskokaloryczne to tylko pozornie droga na skróty, bo u celu wcale nie będziesz szybciej. Organizm pozbawiony odpowiedniej ilości kalorii przechodzi w tryb oszczędzania i zadowala się tym co dostaje. Oznacza to, że w efekcie będziesz jadła coraz mniej, lecz nie będziesz chudła. Twój spowolniony metabolizm sprawi, że z każdą kolejną dietą będzie ci trudniej zrzucić zbędne kilogramy. Ponadto im niższa kaloryczność tym mniej witamin, minerałów - skóra wiotczeje, kości i zęby ulegają demineralizacji, włosy matowieją, robią się suche, łamliwe, wypadają, paznokcie pękają, nie mają gładkiej nawierzchni, pojawiają się odbarwienia, stawy słabną i bolą.

Aby organizm na bieżąco wykorzystywał dostarczaną mu energię i nie magazynował jej, kalorie muszą być dobrze policzone. Powinnaś wiedzieć jaka porcja jest dla ciebie nie za mała i nie za duża. Nie obawiaj się produktów takich jak pieczywo, owoce, oleje, masło czy wino. Jeśli pochodzą z produktów zdrowych i dobrej jakości, nie stanowią zagrożenia dla twojej figury.

Nie oznacza to, że można jeść bez umiaru czy nieregularnie.

Zacznij od ustalenia ze swoja trenerką/dietetyczką jakie jest twoje podstawowe i całkowite zapotrzebowanie na energię. Na tej podstawie wyliczycie aktualną kaloryczność diety. Jedz, chudnij i ciesz się szczupłą sylwetką i dobrym samopoczuciem, bez uszczerbku dla zdrowia.

NAJLEPSZE EFEKTY W ODCHUDZANIU mają ci, którzy działają kompleksowo. Prawidłowo zbilansowane codzienne żywienie łączą z aktywnością fizyczną. Osoby trenujące zużywają więcej energii niż miłośnicy kanapy i pilota.

Zbyt duże ograniczenia kaloryczne przy regularnych ćwiczeniach, bardzo intensywnej pracy umysłowej lub w dniach kiedy naprawdę mamy cały świat na głowie i mnóstwo spraw do załatwienia powodują, że organizm przestaje spalać tkankę tłuszczową, a jednocześnie traci masę mięśniową. To dokładnie odwrotnie niż powinno być.

JAK W ŁATWY SPOSÓB KOMPONOWAĆ SWOJE POSIŁKI?

Staraj się, aby w ciągu dnia, w Twoich posiłkach pojawiały się składniki z każdej grupy żywieniowej:

   

 • WARZYWA (surówki, sałatki, koktajle, zupy, gotowane, pieczone)

 • OWOCE (surowe, koktajle)

 • WĘGLOWODANY ZŁOŻONE (kasze, ryże, makarony -pełnoziarniste, pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane, żytnie, jaglane)

 • BIAŁKA (warzywa strączkowe, drób, jaja, ryby, mięso czerwone, nabiał)

 • TŁUSZCZE (oleje roślinne, orzechy, pestki, nasiona, awokado)

 •  

[Autor: Agnieszka Gędek]

Zapraszamy na konsultację do klubu. Masz pytania? Zadzwoń, napisz, wpadnij do nas. zarezerwuj trening-konsultację Porozmawiajmy. Pierwszy trening zawsze gratis.

Jest to pierwszy z serii 4 artykułów. Kolejny już wkrótce. polub nas na facebooku

27. grudnia 2018 r.
Zamknij menu