Bóle stawów? Pożegnaj je raz na zawsze!

Czy istnieje skuteczna metoda na te bóle stawów? Damy dziś kilka prostych rad i wskazówek, które pomogą Ci z nimi walczyć i będziesz mógł je stosować każdego dnia.
Zapalenie stawów, reumatyzm, choroby zwyrodnieniowe stawów powodują podobne dolegliwości.możemy zrobić kilka prostych rzeczy, które przynajmniej w małym stopniu złagodzą ból, przyniosą nam ulgę i poprawią komfort życia.

   

 • 1. Codzienne spożywanie imbiru.

 •  

Badania przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetu w Miami dowodzą, że przyjmowanie dwóch kapsułek z imbirem dziennie pomaga zmniejszyć stany zapalne stawów i złagodzić ból. Tak naprawdę działanie tej przyprawy jest bardzo podobne do działania samego Ibuprom.

   

 • 2. Ostrożnie z tym co jemy!

 •  

Trzeba będzie ograniczyć lub całkowicie wykluczyć z dziennej diety. Oto niektóre z nich:

nabiał: produkty te zawierają kazeinę, która sprzyja powstawaniu stanów zapalnych stawów

czerwone mięso: najlepiej jest całkowicie wykluczyć je z diety

pszenica: najnowsze badania donoszą, że pszenica i inne zboża zawierające gluten prowokują stany zapalne stawów u osób już cierpiących na artrozję.

jaja: również należy kontrolować ich spożycie. Jako że jest produktem zwierzęcym, w składzie żółtka znajdziemy kwas arachidowy, który sprzyja procesom zapalnym, a czasami powoduje obrzęk i ból.

uważaj na:  pomidory, paprykę, bakłażan, które jedzone na surowo mogą powodować sztywność mięśni szkieletowych oraz sprzyjają migrenom, jak i stanom zapalnym.

 

 

 

 

   

 •  3. Z samego rana filiżanka zielonej herbaty

 •  

Zawiera ona przeciwutleniające polifenole, które korzystnie wpływają przy zapobieganiu i łagodzeniu skutków zapalenia kości i stawów oraz bólów stawów.

   

 • 4. Twój wielki sojusznik – witamina E!

 •  

jest cudownym lekarstwem na przewlekle zapalenia stawów. Najlepszą dawka są dwie tabletki dziennie. Innym naturalnym źródłem witaminy E są liście zielonych warzyw oraz oliwa z oliwek virgin, jednak aby być pewnym, że dostarczona została zalecona dawka.

   

 • 5. Żywność pomagająca złagodzić bóle i poprawiająca samopoczucie.

 •  

Odpowiednia dieta jest w stanie zmniejszyć odczuwalny ból i poprawić samopoczucie. Odkryj kilka produktów i zasad odżywiania, które mogą zdziałać cuda!  jedz zawsze świeże produkty (owoce, warzywa). Zrezygnuj z mrożonej i przetworzonej żywności.

orzechy — migdały, pistacje, orzechy włoskie dostarczają nam potrzebną do funkcjonowania energię i korzystnie wpływają na organizm

sok z cytryny — dostarczy wielu przeciwutleniaczy, a spożywany rankiem zostanie jeszcze lepiej wykorzystany przez nasze ciało

olej z wątroby dorsza — wszystkim dobrze znany! Jest źródłem kwasów omega-3, które pomagają w zwalczaniu bólów spowodowanych zapaleniem stawów.

organiczny ocet jabłkowy — łagodzi bóle stawowe, a oprócz tego jest bardzo korzystny dla zdrowia

ziarna komosy ryżowej i szarłatu — te drobne ziarenka świetnie złagodzą bóle stawów.

 

źródło: krokdozdrowia.pl/bole-stawow-pozegnaj-je-zawsze/

 

19. lipca 2015 r.
Zamknij menu