Jedna minuta śmiechu a tyle korzyści!

http://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-minuta-smiechu-a-tyle-korzysci,nId,402838

Jedna minuta śmiechu daje tyle co 45 minut relaksu i przedłuża zycie o 10 minut. Do tego spala 12 kcal. Odpręża leczy i dodaje energii witalnej. Śmiech jest nizebędny jak sen. Ponuracy wpędzają się w choroby i skracają sobie życie. Śmiech pobuza enegię życiową, dodaje chęci do działania, a prześmiany problem łatwiej rozwiązać. Śmiech pobudza pracę mózgu, dzięki temu jesteś błyskotliwsza, lepiej zapamiętujesz i kojarzysz fakty. Śmiech wspomaga terapię depresji. Wzmacnia nasz układ odpornościowy, uśmierza ból, pod jego wpływem organizm więcej produkuje endorfin, które działaja jak morfina. Śmiech dotlenia organizm, gdyż pogłebia oddech, do płuc dostje się zamiast 0,5 l tlenu aż 1,5, oczyszczając płuca.

Cały organizm otrzmuje coś w rodzaju zastrzyku wzmacniającego, gdyż atak wesołości pobudza pracę wątroby, trzustki, jelit, woreczka żółciowego, poprawia trawienie i pracę jelit. Śmiech jest jak masaż, ujędrnia skórę twarzy, jest lepiej dotleniona i ukrwiona, ma łądniejszy koloryt.

 

Cały organizm otrzymuje coś w rodzaju zastrzyku wzmacniającego, gdyż atak wesołości pobudza pracę wątroby, trzustki, śledziony, jelit i woreczka żółciowego, dzięki temu poprawia się trawienie i przemiana materii. Działa leczniczo w alergiach, artretyzmie, astmie.


Śmiech skutecznie wspomaga też kurację tabletkami w depresjach, nerwicach, bezsenności i chorobach na tle psychosomatycznym, ale nie tylko.

Ludzie, którzy często się śmieją, rzadziej chorują, a jeśli już trapią ich dolegliwości, szybciej odzyskują formę.

Staraj się śmiać w ciągu dnia nawet kilkanaście razy. To norma pozwalająca pogodnie popatrzeć na świat.

Czytaj więcej na kobieta.interia.pl/zdrowie/news-minuta-smiechu-a-tyle-korzysci,nId,402838

Staraj się śmiać kilkanaście razy w ciągu dnia, to norma pozwalająca pogodnie patrzeć na świat.

 

 Czytaj więcej na kobieta.interia.pl/zdrowie/news-minuta-smiechu-a-tyle-korzysci,nId,402838

05. sierpnia 2015 r.
Zamknij menu