Porada treneki Moniki.

Jak skutecznie schudnąć z brzucha?

brzuch jest specyficzną partią ciała, bardzo chętnie gromadzi nadprogramową tkankę tłuszczową i bardzo niechętnie się jej pozbywa.

Są jednak metody na walkę z tą problematyczną partią ciała:

     

  • Po pierwsze dieta-unikaj cukru, to on odpowiedzialny jest za tkankę tłuszczową.
  • Po drugie sport-bez ćwiczeń nie wytworzysz mięśni spalających tłuszcz.
  • Po trzecie-daj sobie czas. Odchudzanie to maraton a nie sprint. Efektywne odchudzanie to 2-3kg miesięcznie, utrata tłuszczu wymaga czasu.
  •  

Robienie wyłącznie ćwiczeń na płaski brzuch nic nie da, jeśli brzuszek będzie obrośnięty warstwą tłuszczu. Nie oznacza to, że robienie 100 brzuszków dziennie nie da żadnych rezultatów. Oczywiście, że da, jednak nie aż tyle co ćwiczenia siłowe całego ciała na odpowiednim poziomie pulsu dopasowanego do wieku, wg ustalonego przez trenera osobistego planu treningowego. Tkanka tłuszczowa jest spalana z całego organizmu, a nie tylko z partii ciała, która w największym stopniu jest zaangażowana w wykonywanie danego ćwiczenia. U kobiety jako pierwsza redukowana jest podskórna tkanka tłuszczowa z takich części ciała jak ramiona, klatka piersiowa, plecy oraz łydki. W dalszej kolejności organizm wykorzystuje tłuszcze zgromadzone w okolicy pośladkowo-udowej. Ostatnia spalana jest tkanka tłuszczowa znajdująca się w obszarze brzucha.

Aby efekty były widoczne konieczne są systematyczność i regularność. Do osiągnięcia wymarzonego płaskiego brzucha bez widocznych oznak zbędnej tkanki tłuszczowej, niezbędne jest systematyczne wykonywanie treningów.

Ograniczenie cukrów i tłuszczy - zamiast  nich staraj się jeść jak najwięcej warzyw i owoców. Redukują uczucie głodu i dostarczają cennych witamin.

Picie wody. Woda powinna być Twoim podstawowym i ulubionym płynem, zwłaszcza gdy pijasz napoje zawierające kofeinę. Pij ją zimną, aby zmusić Twój organizm do ogrzania i spalenia energii. Pij zieloną herbatę. Zielona herbata przyspiesza metabolizm, a związki kofeiny i katechin w niej zawarte przyspieszają spalanie tłuszczu.

Do tego wszystkiego jest potrzebne mnóstwo samozaparcia i dyscypliny, o czym nie możemy zapomnieć, żeby osiągnąć wymarzony efekt płaskiego brzucha.

 

źródło:http://vitalia.pl/artykul6683_Jak-spalic-tkanke-tluszczowa-z-brzucha.html; www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php

12. grudnia 2014 r.
Zamknij menu