Czym właściwie jest trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny można najlepiej określić jako "trening celowy".  Taki są właśnie ruchy wykonywane podczas naszego codziennego życia. Powtarzamy je regularnie i wykonujemy je w ten sam sposób, niezależnie od wieku, wykształcenia czy wykonywanego zawodu. Nasz trening jest dostosowany do Twoich wymagań, celów i powtarza ruchy z naszego życia codziennego. Dlatego proponujemy Ci wykonywanie kompleksowych ruchów i tym samym trening całych grup mięśni. 

Trening funkcjonalny - więcej niż tylko chwilowa moda!

Nadrzędnym celem naszego ciała jest osiągnięcie homeostazy, czyli równowagi między warunkami zewnętrznymi oraz kondycją fizyczną i psychiczną. Co się dzieje z naszym ciałem podczas typowego, stresującego dnia w pracy? Zbyt dużo siedzimy i zbyt mało ruszamy się, a większość naszych ruchów wykonywanych jest wokół obrotu wewnętrznego (ruchy pleców i barków przy biurku). 

Jak zatem powinien wyglądać optymalny trening?  Nadal w pozycji siedzącej i przy okrągłych plecach? Oczywiście nie - należy  się wyprostować i możliwie dużo trenować w pozycji stojącej, ponieważ to jest właśnie nasz naturalny wzorzec ruchu. Konieczny jest również trening stawów i utrzymywanie stabilności środka ciężkości ciała, aby  maksymalnie chronić  kręgosłup i koordynować  siłę. W ten sposób trening staje się naturalny i bezpieczny, a przy tym maksymalnie efektywny. Należy unikać  skomplikowanych sprzętów i preferować proste w wykonaniu i przyjazne ciału ćwiczenia, które gwarantują nam przyjemność treningu i maksymalne efekty!

Zaczynamy!

"Trening funkcjonalny pozwoli Ci wjechać na pas do wyprzedzania
i osiągnąć wymarzoną sylwetkę efektywnie i bez bólu"

ZALETY TRENINGU FUNKCJONALNEGO

  • poprawa koncycji wszystkich partii ciała
  • lepsza wydolność organizmu
  • więcej energii w życiu codziennym
  • aktywizacja dużych partii mięśni
  • wysokie zużycie kalorii zarówno podczas treningu, jak i po jego zakończeniu
  • bezkonkurencyjny w swojej efektynowści

 


„UDAŁO MI SIĘ“

"Pixformance optymalizuje każdy trening przez współdziałanie indywidualnej opieki trenera personalnego oraz motywacji, którą daje ćwiczenie w grupie. Mrs.Sporty zapewnia szybkie sukcesy oraz, co nie mniej ważne, sprawia po prostu przyjemność!“

TO TAKŻE POTRAFISZ!
Zaczynamy!
ZNAJDŹ NAS
Wyszukaj klub Mrs.Sporty
w Twojej okolicy.
Zamknij menu