Najważniejsze pytania

Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące koncepcji franczyzowej Mrs.Sporty. W przypadku dalszych pytań i chęci uzyskania bardziej szczegółowych odpowiedzi prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Serdecznie zapraszamy!

Czy istnieje wyłączność terytorialna?

Oczywiście. Każdy partner franczyzowy Mrs.Sporty ma wyłączne prawo prowadzenia klubu na swoim terenie, co pozwala mu odnosić korzyści ekonomiczne z działalności. 

Tak. Wielu naszych partnerów franczyzowych po sukcesie odniesionym przez pierwszy klub otwiera kolejne. Mrs.Sporty popiera dalszy rozwój swoich partnerów franczyzowych, oferując im specjalne szkolenia z zakresu zarządzania oraz inne formy wsparcia. 

Oczywiście. Mamy wiele przykładów, że mężczyźni świetnie sobie radzą i odnoszą sukcesy, prowadząc klub Mrs.Sporty. Najważniejszym wymogiem jest chęć pracy z kobietami i wspieranie ich, aby zmieniły swoje życie na lepsze. 

Tak. W ramach procedury zgłoszeniowej i oceny kandydatów, każda zainteresowana osoba ma możliwość dokładnego zapoznania się z umową franczyzy, może też wystąpić o jej sprawdzenie. Umowy franczyzy Mrs.Sporty są zgodne z przepisami Kodeksu Etyki Polskiego Związku Franczyzowego. 

Nie, wykształcenie kierunkowe nie jest konieczne. Ważne jest, aby sport i zdrowy styl życia były Państwa pasją. 

Informacja o klubach przedstawiona na naszej stronie internetowej nie oddaje aktualnego stanu przydzielonych terytoriów działania, ponieważ między przydzieleniem danej osobie konkretnego obszaru a otwarciem klubu upływa ok. 6 miesięcy.

Klub Mrs.Sporty można prowadzić wszędzie, zarówno w małym mieście, jak i metropolii. Nawet w niewielkich miejscowościach może często działać kilka klubów. Chcąc udzielić konkretnej odpowiedzi, musimy sprawdzić, jak wygląda sytuacja w obrębie kodu pocztowego pożądanej lokalizacji. Bardzo prosimy o skontaktowanie się w naszymi konsultantami. 

Jest teraz lepszy moment na taką decyzję, niż kiedykolwiek, i to z kilku powodów. Po pierwsze, zdrowie i dobre samopoczucie stanowią podstawowe potrzeby człowieka, niezależne od zawirowań ekonomicznych. Ponadto, związane z nimi kwestie będą w kontekście aktualnych tendencji w sektorze zdrowotnym stale zyskiwać na znaczeniu, co potwierdzają specjaliści z branży oraz wyniki przeprowadzonych badań. Jednym z najważniejszych rynków stanie się rynek produktów i usług związanych ze zdrowiem, co potwierdzają wydane w 2007 roku przez Deutsche Bank opracowanie poświęcone franczyzie, firma audytorska Deloitte oraz raport McKinseya.

„Zalety franczyzy są oczywiste" – mówi Torben Leif Brodersen, prezes Niemieckiego Związku Franczyzowego (DFV) – „Możliwość rozpoczęcia działalności w oparciu o sprawdzony pomysł biznesowy, znaną markę i przynależność do silnej sieci przemawia w decydujący sposób za systemem franczyzy". 

Całkowity koszt inwestycji zależy w dużym stopniu od lokalizacji i Państwa umiejętności zarządczych. Z doświadczenia wiemy, że wynosi ok. 50-70 tys. euro - kwota ta zawiera już wstępną opłatę franczyzową. W każdym kraju kwoty są inne. Dokładniejszych informacji udzielą Państwu nasi konsultanci po przesłaniu formularza kontaktowego. 

Oferta Mrs.Sporty jest skierowana wyłącznie do grupy docelowej składającej się z pań, którym kluby fitness działające obecnie w Europie nie mają nic do zaoferowania – zostało to dowiedzione i potwierdzone szczegółową analizą rynku. Mrs.Sporty umożliwia partnerom franczyzowym, którzy chcieliby w swojej okolicy nakłonić jak najwięcej pań do aktywności fizycznej, prowadzenie własnej działalności w oparciu o przynoszący zyski model biznesowy z niskim progiem rentowności. 

Start we własny biznes jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze strony banków. Zalecamy przy tym, aby udział kapitału własnego wyniósł 220.000 zl w Polsce, 15 tys. euro w Austrii i 50 tys. franków szwajcarskich w Szwajcarii. Każdy bank oferuje inne warunki finansowania, zależące przy tym od indywidualnej sytuacji potencjalnego franczyzobiorcy. Służymy radą w zakresie możliwości finansowania nowo otwieranych klubów Mrs.Sporty. 

Kluby mają przeciętnie 90-200 m2 powierzchni, w tym część treningowa zajmuje ok. 60m2. Idealną lokalizacją są miejsca, w których toczy się życie naszych klubowiczek i które dzięki temu są dla nich łatwo osiągalne. Plusem jest, jeśli klub jest dobrze widoczny dla przechodniów i ruchu ulicznego, ponieważ im więcej osób zwraca uwagę na klub, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś do niego zajrzy. Kluby Mrs.Sporty zyskują na stosunkowo niskich kosztach najmu.

W ramach wsparcia spółka Mrs.Sporty zapewnia kompleksowe świadczenia, poczynając od fazy planowania, poprzez etap poprzedzający otwarcie klubu, w czasie uroczystego otwarcia, aż po bieżącą działalność.

Umowa jest podpisywana na 5 lat. Odpowiednio wcześniej przed upływem tego okresu prowadzone są negocjacje dotyczące przedłużenia umowy. 

Aktualnie kluby Mrs.Sporty są prowadzone w Niemczech, Austrii, Polsce, Szwajcarii i we Włoszech.

Zamknij menu