5 powodów, by ćwiczyć w wakacje

Daj się ponieść aktywności

W lecie chcesz wychodzić na słońce, wędrować, jeździć rowerem, pływać. Ponad 600 mięśni w Twoim ciele od razu pragnie ruchu. Nastrój swoje ciało i wyćwicz je na lato. Zacznij dlatego najlepiej od treningu całego ciała. W ten sposób budujesz mięśnie, trenujesz swoją wytrzymałość i optymalnie przygotowujesz się do aktywności na świeżym powietrzu w lecie. Szczególnie efektywny jest trening funkcjonalny całego ciała. Dzieje się tak dlatego, że podczas jednego ćwiczenia angażowanych jest wiele mięśni. Efekt treningu całego ciała możesz jeszcze spotęgować treningiem obwodowym. Podczas takiego treningu aktywujesz wszystkie mięśnie swojego ciała bez przerwy.

Sport upiększa

Trening całego ciała sprawia, że jesteś sprawniejsza i... piękniejsza. W czasie treningu budujesz mięśnie. Te z kolei są naturalnym kosmetykiem. Magazynują wodę, wygładzają skórę i nadają jej jędrności. Ze względu na dobre ukrwienie Twoja skóra jest dodatkowo lekko różowa. Kryje się za tym hormon wzrostu, który jest obecny we krwi i sprawia, że wyglądasz młodo!

Wypracuj dobrą figurę

Dzięki treningowi poprawi się również Twoja postawa. Nowo rozwinięte mięśnie brzucha i pleców wyprostują Twoją sylwetkę, poprawią równowagę i szczupłą figurę. Możesz wzmocnić ten efekt w kontrolowany sposób, wykonując następujące ćwiczenie: Stań obiema stopami mocno na podłodze. Wciągnij teraz pępek w kierunku kręgosłupa, a mostek dynamicznie wypchnij w górę do przodu. Zwróć przy tym uwagę na to, aby Twoje ramiona pozostały luźne.

Kiedy masz jędrne ciało, w lekkich letnich ubraniach zawsze Ci do twarzy. I nawet na basenie czy na plaży masz świetną figurę. Dzięki mięśniom poruszasz się inaczej, bardziej zwinnie.

Ciesz się fitnessowym szczęściem

To oczywiste, że Twoja nowa figura sprawia, że jesteś pewniejsza siebie. Promieniejesz harmonią i energią. Co więcej, regularny trening daje Ci szczęście. Nie tylko ze względu na widoczne efekty. Ale również dlatego, że podczas uprawiania sportu aktywowana jest produkcja hormonu szczęścia, który działa również po zakończeniu treningu.

Nowy sport – nowa radość

Jeżeli zaczniesz regularne treningi teraz, będziesz świetnie przygotowana do uprawiania swojego ulubionego sportu letniego – bez względu na to, czy grasz w siatkówkę plażową czy piłkę nożną na piasku, surfujesz czy wspinasz się. Czy zastanawiałaś się właściwie kiedykolwiek nad wypróbowaniem nowej dyscypliny? A może rolki? Ćwiczysz na nich jednocześnie mięśnie nóg, pośladków i pleców. Poza tym dobry humor masz gwarantowany, kiedy lekko suniesz po ścieżce. Możesz zabrać swoje rolki na wyjazd, a potem kontynuować jazdę po powrocie do domu. Po prostu spróbuj kiedyś.

Poczuj nową lekkość i po prostu ciesz się latem. Potem możesz konkurować ze słońcem swoim blaskiem.

29. czerwca 2020 r.
Zamknij menu