Dopasuj się do dziecka: W ten sposób regularnie znajdujesz czas na sport jako mama

Dla wielu matek powrót do aktywności fizycznej po ciąży jest niezwykle ważny. Chcą zrzucić ciążowe kilogramy, ujędrnić ciało, a przede wszystkim poczuć się komfortowo w swojej skórze. Niestety bycie mamą to także nowe wyzwania, a czas na aktywność bywa mocno ograniczony. Zerknij na cenne wskazówki, które pomogą Ci odzyskać formę po ciąży.

Wróć do formy z Mrs.Sporty

Bycie mamą bywa trudne. Maluchy nieustannie domagają się twojej uwagi, masz mało czasu na realizację własnych hobby, a pod koniec dnia jesteś po prostu wyczerpana. Program treningowy dla mam będzie idealny, jeśli chcesz wrócić do dawnej sprawności. Dzięki krótkim, ale skutecznym ćwiczeniom program ten rozrusza twoje ciało i da nową energię do wymagającego codziennego życia.

Jak być fit jako mama?

Regularne treningi uzupełnią Twoje zapasy energii w codziennym życiu. Szybko zauważysz, że dzięki sesjom treningowym czujesz się sprawniejsza, pełna energii i spokojniejsza. Jednak chcąc połączyć fitness z codziennym życiem mamy, niezbędne jest skuteczne zarządzanie czasem. Trening dla mam musi być krótki, energetyczny i skuteczny.

Celem programu treningowego dla mam nie jest osiągnięcie sylwetki supermodelki ani wykonanie 20 pompek na raz. Dla matek znacznie ważniejsze jest dobre samopoczucie. Dzięki ćwiczeniom pozostaną sprawne, silne, zdrowe i odporne, a piękna figura będzie po prostu dodatkowym plusem.

Zdrowa, sprawna mama jest dokładnie tym, czego potrzebuje każde dziecko.

10 wskazówek, jak znaleźć czas na trening mamy

Pewnie zastanawiasz się: kiedy jako mama mogę znaleźć czas na sport? Dzięki naszym 10 wskazówkom możesz łatwiej połączyć trening z codziennym życiem.

  1. Ćwicz wcześnie rano, gdy dzieci jeszcze śpią. Czasami wczesny poranek jest jedyną porą dnia, kiedy masz szansę znaleźć chwilę dla siebie. Wykorzystaj go na krótką, ale skuteczną sesję treningową.
  2. Koniec z leniwym czasem przed telewizorem. Podczas gdy dzieci śpią wieczorem, a Ty oglądasz swój ulubiony serial, możesz wykonać krótki, ale skuteczny trening w leżeniu na boku. Dopiero potem w pełni zasługujesz na błogie lenistwo.
  3. Umów się na spotkanie z przyjaciółką, najlepiej taką, która również ma dziecko. Jedna z Was może trenować, podczas gdy druga zajmuje się dziećmi. Albo dzieci mogą być zajęte sobą, a Wy możecie trenować razem.
  4. Wspólne ćwiczenia to słowo klucz. Jeśli Twoje dziecko jest wystarczająco duże, po prostu pozwól mu się przyłączyć. Dzieci uwielbiają naśladować swoją mamę i mają dużo zabawy podczas wspólnego treningu. Jednocześnie maluchy są po tym naprawdę wyczerpane i z pewnością łatwiej im zasnąć wieczorem.
  5. Taniec przez codzienność! Podczas czyszczenia, odkurzania, gotowania i wieszania prania wystarczy podkręcić muzykę. W tym czasie spalasz znacznie więcej kalorii, kilogramy ciążowe spadają, a całość jest po prostu zabawna.
  6. Fitness na placu zabaw. Podczas gdy maluchy huśtają się, ślizgają lub kopią, możesz włączyć kilka ćwiczeń sportowych. Zamiast siedzieć na ławce z boku, użyj jej jako sprzętu sportowego. Wykonaj na przykład przysiady, wspinaczkę, wykroki, a także deskę, pompki na ławce itd.
  7. Planowanie to połowa sukcesu. Zaplanuj czas wolny od dzieci z pomocą rodziny, przyjaciół lub placówek opieki nad dziećmi i wykorzystaj go dla własnej kondycji. Ustalanie stałych dat pomaga uporządkować codzienne życie matki.
  8. Treningi domowe są idealne dla mam. Z niemowlęciem lub małym dzieckiem spędzasz dużo czasu w domu, szczególnie podczas urlopu macierzyńskiego. Ale nawet jeśli wrócisz do codziennego życia zawodowego, trening w domu jest idealny, aby zintegrować go z codziennym życiem. Nie musisz już się stylizować, nie potrzebujesz dodatkowej opieki nad dziećmi, unikasz wyjazdów i oszczędzasz czas. Najważniejszy atut mamy! Trening w domu jest bardzo skuteczny i pomaga wrócić do dobrej sylwetki.
  9. Zintegruj ćwiczenia z codziennym życiem. W drodze do supermarketu lub na plac zabaw po prostu zostaw samochód i idź lub jedź na rowerze. Codzienna aktywność jest czynnikiem, który często jest niedoceniany przy odchudzaniu.
  10. Zadbaj o formę ze swoim dzieckiem i bądź aktywna. Jazda na rowerze na plac zabaw lub boisko do piłki nożnej, rodzinne pluskanie się w basenie lub długi spacer po lesie, gdzie jest wiele do odkrycia.

I najważniejsze na koniec: nie bądź dla siebie zbyt surowa! Każda sesja ćwiczeń jest lepsza niż żadna. Bez względu na to, jak krótka była. Jeśli zmęczenie i wyczerpanie Cię przytłacza i nie udaje Ci się ćwiczyć przez kilka dni, to nie koniec świata. Nie pozwól, aby cię to zdemotywowało. Bierz każdy dzień takim, jaki jest. Wiemy, że codzienność z dzieckiem bywa nieprzewidywalna.

24. kwietnia 2023 r.
Zamknij menu