Jagodowo- czekoladowy tort na zimno

Z najlepszymi życzeniami na Dzień Kobiet

Składniki na 8 porcji

50 g wafli ryżowych

150 g gorzkiej czekolady

800 g mielonego twarogu

300 g jogurtu greckiego

300 g mrożonych jagód lub borówek

3 banany

laska wanilii

stewia, ksylitol lub słodzik do smaku

4 łyżki żelatyny spożywczej

Przygotowanie

Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej. Dodać drobno pokruszone wafle ryżowe i połączyć z czekoladą. Na dnie tortownicy umieścić papier do pieczenia i wyłożyć czekoladowy spód, mocno dociskając. Banany pokroić na 5cm kawałki i umieścić pionowo w tortownicy wzdłuż brzegów formy. Wstawić do lodówki.

W międzyczasie do dwóch szklanek wsypać po dwie łyżki żelatyny i zalać do połowy gorącą wodą. Wymieszać i wstawić do naczynia z gorącą wodą, aby żelatyna nie stężała. Od czasu do czasu mieszać lub podgrzewać naczynie.

Twaróg zmiksować z jogurtem oraz dowolnym słodzikiem i startą laską wanilii. Masę podzielić na pół.

Masa jagodowa

Rozmrożone jagody zmiksować za pomocą blendera i wymieszać je z jedną połową masy. Łyżkę jagodowej masy dodać do szklanki z żelatyną i rozmieszać. Następnie wlewać zawartość szklanki małym strumieniem do naczynia z przygotowaną masą jagodową nieustannie mieszając. Poczekać 15-30 minut, aż lekko zgęstnieje (można wstawić do lodówki) i delikatnie wylać na środek tortownicy, aby nie zruszyć wcześniej wyłożonych bananów. Schłodzić.

Masa waniliowa

Łyżkę twarogowej masy dodać do szklanki z rozpuszczoną gorącą żelatyną i rozmieszać. Wlewać stopniowo zawartość szklanki do naczynia z masą waniliową i dokładnie mieszać. Jeżeli masa jagodowa lekko stężała, wylać na nią masę serową, tak aby masy nie zmieszały się ze sobą. Wstawić do lodówki na 3 godziny.

Moduły w 1 porcji: tłuszcze 1 nabiał  1 1/2 owoce 1/2 luksusy ½

18. lutego 2019 r.
Zamknij menu