Jak szybko schudnąć 5 kg?

Czy istnieje prosty sposób na to, by schudnąć 5 kilogramów?

Marzysz o tym, by zrzucić nadliczbowe 5 kilogramów? Restrykcyjna dieta jest ostatnią rzeczą, której potrzebujesz! W Twoim przypadku kluczem do sukcesu będzie wprowadzenie zasad zdrowego odżywiania oraz regularnego wysiłku fizycznego. Wystarczy 30 minut treningu interwałowego 2-3 razy w tygodniu, a szybko zauważysz, że wskazówka wagi zaczyna wskazywać coraz niższe wartości.

Jak schudnąć 5 kilogramów?

Badania pokazują, że 5 kilogramów mniej to marzenie wielu kobiet. Czy faktycznie jest tak trudne do zrealizowania? Okazuje się, że nie! Wystarczy odrobina konsekwencji w działaniu i stała zmiana nawyków żywieniowych.

Rzadko kiedy sprawdza się natychmiastowe zerwanie ze wszystkimi złymi przyzwyczajeniami. Zmiany lepiej wprowadzać stopniowo, np. po 1-2 tygodniowo. Dzięki temu unikniesz ogromnego dyskomfortu związanego z "przejściem na dietę od poniedziałku". Jest duża szansa, że nowe nawyki szybko się utrwalą, a ty nie tylko schudniesz, ale przede wszystkim poczujesz się znacznie lepiej.

By schudnąć 5 kg wystarczy stopniowo wprowadzać zaledwie 8 zmian. Nie staraj się zrobić tego od razu! O wiele łatwiej jest skupić się na 1-2 rzeczach tygodniowo. Dzięki temu łatwiej ocenisz, czy Ci się udało, a zdrowe żywienie stanie się dla Ciebie naturalne. To również pierwszy krok do tego, by uniknąć efektu jojo!

8 ZASAD, DZIĘKI KTÓRYM SCHUDNIESZ BEZ WIĘKSZYCH WYRZECZEŃ

  1. Wyrzuć przetworzone jedzenie – wszystko to, co kupiłaś gotowe w sklepie. Jedz mięso ryby jaja, owoce morza, orzechy i warzywa oraz dobre tłuszcze.
  2. Nie stroń od warzyw i owoców.
  3. Wprowadź więcej błonnika – otręby, produkty z pełnego przemiału, siemię lniane, nasiona Chia, koktajle z tymi produktami, zarodki pszenne, płatki z otrębów.
  4. Włącz dobre źródła białka – ryby owoce morza, mięso – białko jest niezbędne do budowy organizmu i wspomagania odchudzania. Mięso ryb dostarcza tez kwasów omega 3, które wspomogą odchudzanie i pracę całego organizmu
  5. Zadbaj o obecność w diecie dobrych tłuszczy – omega 3. Zawierają je: awokado, olej lniany, olej z wiesiołka, olej kokosowy czy masło.
  6. Produkty o niskim indeksie glikemicznym staraj się wprowadzać do każdego posiłku. Dadzą uczucie sytości i ustabilizują poziom cukru we krwi. Jedz je w towarzystwie zdrowych kasz takich jak jaglana, gryczana, amarantus czy komosa ryżowa.
  7. Zwróć uwagę na porcje, jakie zjadasz i czy nie jesz w pośpiechu. Im  wolniej jesz, tym sygnał sytości będzie silniejszy i nie będziesz mieć potrzeby podjadania.
  8. Postaraj się zrezygnować ze wszystkich słonych czy słodkich przekąsek, a wprowadź zamiast nich warzywa i owoce. 

 

 

 

10 kroków do pięknej figury

1. Wyrzuć przetworzone jedzenie – wszystko to, co gotowe kupujesz w sklepie. Jedz mięso ryby jaja, owoce morza, orzechy i warzywa oraz dobre tłuszcze.

2.  Nie stroń od warzyw i owoców - w Twoim codziennym menu powinny być dodawane do każdego posiłku!

3. Wprowadź więcej błonnika – otręby, produkty z pełnego przemiału, siemię lniane, nasiona Chia, koktajle z tymi produktami, zarodki pszenne, płatki z otrębów

4. Włącz dobre źródła białka – ryby owoce morza, mięso – białko jest niezbędne do budowy organizmu i wspomagania odchudzania. Mięso ryb dostarcza tez kwasów omega 3, które wspomogą odchudzanie i pracę całego organizmu

5. Dobre tłuszcze – omega 3: awokado, olej lniany, olej z wiesiołka, olej kokosowy czy masło.

6. Produkty o niskim indeksie glikemicznym staraj się wprowadzać do każdego posiłku. Dadzą uczucie sytości i ustabilizują poziom cukru we krwi. Jedz je w towarzystwie zdrowych kasz takich jak jaglana, gryczana, amarantus czy komosa ryżowa.

7. Zwróć uwagę na porcje jakie zjadasz i czy nie jesz w pośpiechu. Im  wolniej jesz, tym sygnał sytości będzie silniejszy i nie będziesz mieć potrzeby podjadania. Jedź o stałych godzinach i zawsze tę samą liczbę posiłków.

8. Postaraj się zrezygnować ze wszystkich słonych czy słodkich przekąsek, a zamiast nich wprowadź warzywa i owoce. 

9. Nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej: windę zamień na schody, a niewielkie dystanse pokonuj pieszo zamiast samochodem.

10. 2-3 razy w tygodniu ćwicz. Metoda interwałowa stosowana w klubach Mrs.Sporty pozwala na osiągnięcie świetnych efektów w bardzo krótkim czasie.

02. stycznia 2021 r.
Zamknij menu