Jak szybciej spalić tkankę tłuszczową?

Czy wypowiedziałaś wojnę nadliczbowym kilogramom? Zdrowe, rozsądne odżywianie i zróżnicowany program ćwiczeń przyspieszają spalanie tłuszczu. Jeśli chcesz pobudzić spalanie tkanki tłuszczowej, pomoże Ci kilka prostych trików, które sprawią, że zarówno trening, jak i plan odchudzania pójdą jeszcze lepiej.

W ten sposób możesz jeszcze lepiej stymulować spalanie tłuszczu!

Dowiedziałaś się, że połączenie treningu cardio i treningu siłowego może pomóc w spalaniu tłuszczu. Wspaniale! To działa jeszcze lepiej, jeśli po treningu spożywasz białko zamiast węglowodanów. Jeśli rezygnujesz z makaronu, chleba itp. i zamiast tego zjesz twarożek lub inną przekąskę białkową - to jest Twój sposób na odchudzanie. Nie oznacza to jednak, że po ćwiczeniach należy unikać węglowodanów przez resztę życia, a jedynie, że takie działanie poprawia to spalanie tłuszczu.

  • Zjedz ostatni posiłek nie później niż dwie godziny przed ćwiczeniami. W przeciwnym razie twoje ciało będzie zajęte trawieniem i nie będzie w stanie prawidłowo rozłożyć tłuszczu.
  • Pamiętaj o białku i sięgaj po węglowodany złożone: biała mąka, makaron i tym podobne (węglowodany proste) powodują, że trzustka coraz wydziela insulinę, która hamuje spalanie tłuszczu. W mniejszym stopniu dotyczy to węglowodanów złożonych, takich jak te występujące w pełnych ziarnach. Dlatego stawiaj na produkty pełnoziarniste, brązowy ryż, produkty zbożowe, które stymulują spalanie tłuszczu.
  • Przed pójściem spać zjedz porcję białka. W ten sposób możesz stymulować tkanki tłuszczowej podczas snu.
  • Unikaj alkoholu. Opóźnia spalanie tłuszczu - nie wspominając o kaloriach.
  • Woda wyszczupla: pij dużo wody - jeśli możesz pierwszą szklankę wypij od razu po wstaniu rano. To przyspiesza metabolizm i trawienie, a w rezultacie spalasz więcej kalorii.

Zasadniczo są to wskazówki, które można zastosować w „normalnej”, codziennej rutynie, ale Twoje ciało to Twoja własna codzienna rutyna. Dlatego sama zdecyduj, które z nich powinny zostać z Tobą również po okresie odchudzania.

Buduj mięśnie!

Aby schudnąć na stałe i bez efektu jo-jo, potrzebujesz mięśni, bo mięśnie to jedyna tkanka, która może spalić tkankę tłuszczową. Tłuszcz wchłaniany wraz z pożywieniem spalany jest w małych „piecach” w komórkach mięśniowych. Tutaj znajduje się również magazyn tłuszczu z tkanki tłuszczowej przetworzonej tak, aby mogła być wykorzystana do pracy mięśni. Im więcej pieców znajduje się w komórkach mięśniowych, tym więcej tłuszczu może spalić organizm! Liczba pieców rośnie wraz z rozbudową mięśni. W ten sposób mięśnie pomagają Ci utrzymać szczupłą figurę przez długi czas. 

Poprzez ukierunkowany i regularny trening siłowy i wytrzymałościowy możesz budować mięśnie, a tym samym zwiększyć spalanie tłuszczu i metabolizm kalorii w ciągu 24 godzin na dobę. Ponieważ mięśnie są żywą tkanką, która wymaga ciągłego zaopatrzenia i pobiera energię! Oznacza to, że kalorie są spalane nie tylko podczas ćwiczeń, ale także po wysiłku. Taki efekt można osiągnąć tylko za pomocą mięśni!

07. czerwca 2021 r.
Zamknij menu