KORONAKILOGRAMY I POKORONAWIRUSOWE POCZUCIE IZOLACJI

Dlaczego potrzebujemy naszej społeczności Mrs.Sporty właśnie teraz?

„Ludzie są istotami społecznymi i potrzebują kontaktów społecznych” – wyjaśnia prof. Katarina Stengler, główny lekarz Kliniki Psychiatrii, Psychosomatyki i Psychoterapii Kliniki Helios Park w Lipsku.

Konsekwencją izolacji oraz dystansu społecznego, który musieliśmy zachowywać w trakcie trwania pandemii jest wzrost nastrojów depresyjnych i częstsze występowanie stanów lękowych.

Wrócić do normalności? Czasami nawet się nie odważymy!

Strach jest także głównym motywatorem tzw. syndromu jaskiniowego, który jest teraz – po lockdownie – problemem. Ludzie, mimo iż są zaszczepieni, boją się wrócić do normalności, unikają kontaktów społecznych i nadal pozostają w stanie izolacji społecznej, czyli „w swojej jaskini”. A to jest niezdrowe!

Wspólny trening pomaga wrócić do normalności!

„Potrzebujemy struktury, komunikacji, zabawy w zdrowy i bezpieczny sposób. Trening w grupie jest sposobem na wyjście ze swojej jaskini. Prawdą jest, iż niektórzy z nas muszą się na nowo uczyć, jak zaangażować się w „normalne” życie społeczne. Ale ważne jest, abyśmy to zrobili. Nie wolno nam przebywać w swoich jaskiniach, bo to prowadzi do samotności. Trening w klubie poprawia też  nastrój.”- wyjaśnia Kerstin Kolata z Mrs.Sporty.

Czego nas to uczy? Społeczność Mrs.Sporty nigdy nie była tak cenna jak teraz!

22. lipca 2021 r.
Zamknij menu