Koronawirus: zasady postępowania wdrożone w klubach Mrs.Sporty

Drogie Klubowiczki,

W obecnej sytuacji nasze kluby funkcjonują normalnie. Abyście czuły się komfortowo podczas treningu, postanowiliśmy wprowadzić pewien reżim sanitarny, dzięki któremu zminimalizujemy możliwość  zakażenia koronawirusem. Do czasu wynalezienia i wprowadzenia do obrotu szczepionki oraz uodpornienia się społeczeństwa, musimy się z tym nauczyć żyć.

  • POINFORMUJ NAS PRZED TRENINGIEM, JEŚLI W OSTATNICH 2 TYGODNIACH BYŁAŚ W MIEJSCACH, W KTÓRYCH WYSTĘPUJE EPIDEMIA (Chiny, Włochy, Korea, Iran, Włochy). Pamiętaj, że jeśli wróciłaś właśnie z podróży np. do Chin czy Północnych Włoch, dobrowolna 2-tygodniowa domowa kwarantanna jest konieczna.
  • OD RAZU PO PRZYJŚCIU DO KLUBU, PROSIMY WAS O UDANIE SIĘ DO ŁAZIENKI I UMYCIE RĄK!  Prosimy też o mycie rąk po zakończeniu treningu. To drobiazg, lecz dzięki temu możemy uniknąć wielu kłopotów.
  • Jeśli w dniu zajęć masz gorączkę, kichasz, kaszlesz - ZREZYGNUJ TEGO DNIA Z TRENINGU.
  • Gdy kaszlesz lub kichasz, ZASŁANIAJ USTA.
  • ZACHOWAJ CO NAJMNIEJ 1 METR ODLEGŁOŚCI od osób, które kaszlą i kichają.
  • Z naszej strony ZWIĘKSZAMY CZĘSTOTLIWOŚĆ DEZYNFEKCJI PRZYRZĄDÓW I NAJCZĘŚCIEJ DOTYKANYCH POWIERZCHNI. Choć nadal zagrożenie jest niewielkie, takie działanie uznaliśmy za konieczne.
  • Przed otwarciem i po zamknięciu klubu REGULARNIE WIETRZYMY POMIESZCZENIA.

Podsumowując!

Myjemy wielokrotnie dłonie, wietrzymy pomieszczenia, a w razie złego samopoczucia rezygnujemy z treningu i wychodzenia z domu. Dodajemy do tego dodatkową dezynfekcję przyrządów do ćwiczeń. Na tę chwilę to wystarczy, by zapewnić Wam, ale także Trenerkom bezpieczeństwo.

Pamiętajmy także, że w profilaktyce ważne jest również oprócz odpowiedniej higieny właściwe odżywianie (duża ilość warzyw i owoców), ale również regularna aktywność fizyczna. Regularne uprawianie sportu wzmacnia naszą odporność, a układ immunologiczny reaguje na ruch w ten sposób, że zwiększa swoją gotowość do walki z infekcjami. Nie zapominajcie o częstym piciu wody, która wypłukuje patogeny i zamiast do układu oddechowego, przesuwa je do żołądka, gdzie zostają unicestwione.

 

 

 

 

12. marca 2020 r.
Zamknij menu