Słyszałaś kiedyś o Miskach Buddy? To posiłek typu superfood złożony z różnych składników, podany w jednym naczyniu, zwykle misce lub półmisku. Nie tylko świetnie wygląda, jest smaczny i zdrowy, ale też bardzo modny. Zawarte w nim zdrowe składniki sprawiają, że otrzymujemy pełnowartościowy posiłek złożony z węglowodanów, witamin, zdrowych tłuszczów i białek.

Skąd nazwa Miska Buddy?

Pochodzenie nazwy wiąże się z postacią Buddy Siakjamuni. Nosił on miskę, którą mijani przez niego wieśniacy napełniali jedzeniem.  Inna teoria mówi, że nazwa Miska Buddy nawiązuje do okrąglutkiego brzuszka  Śmiejącego się Buddy - napełniona miska powinna mieć właśnie taki kształt. Jest też trzecia teoria, która wiąże nazwę dania z buddyjskim wymogiem zachowania równowagi, również w sferze jezenia.

Tak czy inaczej Miska Buddy to danie niesamowicie odżywcze. Może stanowić pożywną przekąskę lub samodzielny posiłek. Zakłada się, że Miska Buddy powinna się składać w  ¼ z produktów zbożowych,  w ¼  z mięsa, ryb lub innych produktów białkowych. Pozostałą część kompozycji stanowią warzywa, dodatki oraz przyprawy.

Poniżej znajdziesz nasz przepis na Miskę Buddy. Smacznego!

miska buddy - przepis:

  • 6-8 zielonych oliwek
  • 1 garść rukoli
  • 1 garść ciecierzycy
  • 1 garść zielonej soi
  • 1/2 czerwonej papryki
  • 1/4 ogórka

Sposób przygotowania:

By przygotować dip zmieszaj 100 g jogurtu naturalnego z odrobiną soku z cytryny, szczyptą soli i pieprzu.

Użyj ładnej, okrągłej miski i postaraj się ją ułożyć - w końcu jesz również oczami.  

08. lutego 2021 r.
Zamknij menu