5 powodów, dla których warto ćwiczyć pod okiem trenera

Każda forma ruchu jest dobra i wskazana. Dlatego wiele pań zaczyna regularne treningi z popularnymi trenerkami z YouTube. Niestety pomimo regularnego wysiłku, efekty bywają znikome. Coraz częściej czujesz też ból kręgosłupa lub poszczególnych partii mięśni. Dlaczego? 

1. Trener dba o Twoje bezpieczeństwo

Wydawałoby się, że to niemożliwe, ale nawet nieprawidłowo wykonane brzuszki mogą negatywnie wpłynąć na odcinek lędźwiowy lub szyjny kręgosłupa. Trener szybko wychwyci wszelkie nieprawidłowości i skoryguje Twoją postawę.

2. Dobierze ćwiczenia do Twojej formy i możliwości

Dobry trener sprawdzi, w jakiej jesteś formie i tak dobierze aktywność fizyczną, by przyniosła ci maksymalne korzyści. Pracując z nim dowiesz się, jakie obciążenia i ilość powtórzeń powinnaś zastosować. Ale nie tylko! Może okazać się, że powtarzasz różne ćwiczenia, a problem twojej sylwetki może być w napięciu innej części ciała niż to konieczne. Trener to osoba, która jest w stanie poprzez prace z Tobą zauważyć pewne dysfunkcje i dobrać program treningu tak, by wyeliminować problem.

3. Pomoże Ci osiągnąć wymarzony cel

Jak często zdarzało Ci się nie widzieć efektów diety i regularnych ćwiczeń? Trener jest tą osobą, która przeanalizuje Twój sposób żywienia i wychwyci błędy. Dzięki właściwie dobranemu wysiłkowi fizycznemu zmusi organizm do dodatkowej pracy, której efektem będzie jędrne i smukłe ciało. 

4. Zmobilizuje w drodze do celu

Ty i Twój trener z czasem się poznacie i będziecie stworzyć zgrany team. Będzie on tą osobą, która podtrzyma Cię na duchu w chwilach zwątpienia i da energię do dalszych ćwiczeń pomimo gorszego dnia. Dzięki jego pracy nie przerwiesz treningów i nie zaprzepaścisz efektów, które już udało się osiągnąć.

5. Będzie zmieniał trening wraz ze zmianą Twoich potrzeb

Z każdym kolejnym miesiącem regularnych treningów będziesz się czuła coraz sprawniejsza, a Twój organizm będzie gotowy na nowe wyzwania. Trener na pewno to wychwyci i dostosuje trening do nowych możliwości. 

Chcesz zobaczyć, jak wyglądają ćwiczenia pod okiem profesjonalnego trenera? Zapisz się na darmowy trening próbny!

 

 

18. lutego 2019 r.
Zamknij menu