6 ĆWICZEŃ NA MOCNE NOGI!

LEPIEJ CHODZIĆ I LEŻEĆ – ZAMIAST SIEDZIEĆ I STAĆ

Żylaki, zapalenie żył, zakrzepica: Co piąta kobieta cierpi na przewlekłą chorobę żylną. Najlepsza profilaktyka to ćwiczenia i sport.

Istnieje kilka prostych ćwiczeń, które z łatwością wkomponujesz w swoje codzienne życie, a które są naprawdę fenomenalne dla Twoich nóg.

ĆWICZENIA NA STOJĄCO

Zanim przejdziesz do ćwiczeń na stojąco, przybierz pozycję wyjściową: stój prosto, stopy równolegle i rozstawione na szerokość bioder.

1. WSPIĘCIA NA PALCE

Powoli stań na palcach i zatrzymaj się na chwilę u góry, a następnie powoli zejdź na dół. 10-15 powtórzeń, po krótkiej przerwie jeszcze 1-2 rundy. Jeśli czujesz się niepewnie, możesz się czegoś trzymać.

2. PODNIEŚ PALCE U STÓP

Podnieś palce u jednej stopy i pociągnij je w kierunku goleni, aż staniesz na pięcie. Następnie wykonaj ćwiczenie na drugiej stopie. 10-15 powtórzeń na stronę.

3. KOŃCÓWKA MOTYKI

Stań na palcach, przejdź 10 kroków, a następnie przejdź 10 kroków na piętach. Po krótkiej przerwie możesz zrobić jeszcze 2-3 rundy. Jeśli chcesz zwiększyć efekt treningu, możesz na przemian podciągać kolana podczas chodzenia na palcach.

4. PRZYSIADY

Popchnij pośladki do tyłu, zegnij kolana i zejdź w dół do pozycji przysiadu. Kolana i palce u nóg powinny znaleźć się w jednej linii. Ręce możesz położyć na udach. Przytrzymaj przysiad przez kilka sekund, wstań na palcach, jeśli to możliwe. 10 powtórzeń.

ĆWICZENIA W POZYCJI SIEDZĄCEJ

Zanim przejdziesz do ćwiczeń w pozycji siedzącej, przybierz pozycję wyjściową:: Usiądź na krześle ze złączonymi nogami i wyprostowanymi plecami. Górne i dolne nogi tworzą kąt 90 stopni, stopy leżą płasko na podłodze.

5. SIEDZĄCY BUJAK NA STOPY

Przednia połowa krzesła. Obie stopy na piętach, przetocz się do przodu na palce. 20 powtórzeń tego kołyszącego ruchu, potem po przerwie druga runda.

6. PODNIEŚ NOGI, OBRÓĆ STOPY

Tylna połowa krzesła, oparcie na podłokietniku. Unieś jedną nogę, wykonaj 10 razy ruch krążenia stopą. Następnie wykonaj ćwiczenie na drugą nogę. Po krótkiej przerwie jeszcze dwie rundy.

01. października 2022 r.
Zamknij menu