6 sposobów by nie przytyć podczas urlopu

Co zrobić, by urlop nie skończył się efektem jo-jo?

Rób zapasy

Zrób zapas warzyw i świeżych owoców na wyjazd, miej paczkowane przekąski owocowe, bakalie, suszone warzywa, chipsy warzywne i warzywa konserwowe. Jeżeli okaże się że na miejscu nie masz dostępu do sklepu będziesz mogła pomiędzy posiłkami skorzystać ze swoich zapasów.

Stawiaj na lokalne dania

W restauracjach wybieraj posiłki które zawierają warzywa. Unikaj potraw mącznych, postaw na kuchnię  pełnowartościową i zdrową, spróbuj regionalnych sałatek i potraw kuchni lokalnej. 

Uważaj na puste kalorie!

Wybieraj najmniej kaloryczny alkohol i staraj się nie łączyć go ze słodyczami czy ciastkami. Będzie to powodowało, że cukier z nich odłoży się szybciej w postaci tkanki tłuszczowej. Alkohol staraj się spożywać do lekkiego, warzywno-białkowego posiłku. Może to być grillowana ryba z warzywami. Najzdrowsze alkohole: wódka, nalewki bez cukru, białe wino półwytrawne lub wytrawne. Uważaj na kolorowe napoje i dosładzane drinki.

Bądź aktywna

Sprawdź do jakich sportów będziesz mieć dostęp w czasie urlopu. Jeszcze zanim tam wyjedziesz zabierz potrzebne rzeczy: rakietki tenisowe, rolki, strój do pływania, sportowe buty. Może warto wykupić karnet na basen, lub na fitness, tańce czy jogę? Nawet jeśli tego nie zrobisz, pamiętaj o codziennym spacerze wzdłuż plaży.

Nie zapominaj o piciu!

Noś ze sobą butelkę wody. Odwodnienie organizmu spowalnia metabolizm nawet do 2%. Przez co spalisz mniej kalorii w ciągu dnia, nawet w czasie spoczynku.

Dbaj o zdrowy sen

Zadbaj o sen i regenerację ciała. Badania pokazują, że osoby które śpią mniej niż 8 h dziennie mogą mieć  zaburzone odczucie sytości poprzez wydzielanie większej ilości greliny, czyli hormonu głodu, co potęguje apetyt. 

10. sierpnia 2017 r.
Zamknij menu