7 rad dzięki którym zwalczysz jesienną chandrę

Gdy na dworze robi się szaro-buro, a nadchodzącej wielkimi krokami jesieni nie da się już ignorować wiele z nas walczy z pogarszającym się nastrojem. Gdy dni stają się coraz krótsze nasz organizm produkuje więcej hormonu snu (melatoniny), a mniej serotoniny. To przez to Twoje poczucie szczęścia maleje. Jest jednak kilka sztuczek, które pomogą Ci przechytrzyć jesienną chandrę i wejść w chłodne miesiące pełną energii.

1. Świeże powietrze

Otwórz okno i zaczerpnij kilka głębokich wdechów po czym wykonaj powolny wydech. To Cię rozbudzi, ale też pomoże zredukować stres..

2. Naprzemienny prysznic

Rano pobudź krążenie. Zacznij dzień od naprzemiennego prysznica – najpierw ciepła woda, potem chłodniejsza. Nie musi być lodowata! To Cię rozbudzi i da satysfakcję, że pokonałaś samą siebie.

3. Jesienne radości

Halloween, zupa dyniowa, piękne kolorowe liście – jesień ma sporo do zaoferowania! Postaraj się wychwycić przynajmniej jedną fajną rzecz każdego dnia.

4. Bomba witaminowa

Kilka razy dziennie sięgaj po warzywa i owoce. Najlepiej, by stały się dodatkiem do każdego posiłku! Wybieraj regionalne produkty, np. jabłka, gruszki, dynię, marchew. Sałatka owocowa z orzechami włoskimi to prawdziwa bomba witaminowa, a tym samym świetny poprawiacz nastroju.

5. Sport na lepszy humor

Sport powinien być zapisywany na receptach na lepszy humor. Podczas aktywności wfizycznej wzrasta poziom serotoniny, a Twój nastrój szybuje w górę, Dlatego już teraz zaplanuj treningi na październik.

6. Słońce

Ciepłe jesienne słońce dostarcza Ci witaminy D. Staraj się regularnie spacerować w ciągu dnia. Pamiętaj, że w naszym klimacie od jesieni warto pomyśleć o suplementacji witaminy D.

7. Relaks

Zakończ dzień odprężającą kąpielą z dodatkiem olejku lawendowego. Pozwoli Ci się to wyciszyć i zagwarantuje lepszy sen – to najlepszy sposób na radosny początek kolejnego dnia.

28. września 2020 r.
Zamknij menu