Zadbaj o prawidłową postawę

Prawidłowa postawa ciała ma ogromne znaczenie dla wyglądu Twojego brzucha. Sama wiesz, jak wygląda, kiedy stoisz zgarbiona, a jak gdy ciało jest wyprostowane. Dzisiaj dowiesz się, co robić, żeby poprawić wygląd brzucha w kilku prostych krokach.

Prawidłowa postawa – czyli jaka?

Jeśli spojrzysz na siebie z boku to prawidłową postawę ciała przyjmiesz, gdy płatek Twojego ucha będzie równy z brakiem, bark z biodrem, biodro z kolanami, a kolana z kostkami. Takie ustawienie pozwala zachować równowagę mięśniową i przeciwdziałać urazom. dodatkowo sprawisz przyjemność swojemu brzuchowi. Ściśnięty brzuch powoduje osłabienie pracy narządów wewnętrznych.

Jak prawidłowo siedzieć?

Należy usiąść w fotelu jak najgłębiej, tak aby miednica znajdowała się blisko oparcia, a plecy przylegały do niego na całej długości. Klatka piersiowa powinna być wysunięta do przodu, a głowa trzymana prosto z tułowiem. Łokcie natomiast muszą się wspierać na podłokietnikach, tak by ręce były ułożone poziomo.

Dlaczego prawidłowa postawa jest taka ważna?

To najszybszy sposób na poprawę Twojego wizerunku!

Powody? Jest ich bez liku!

  • Nawet szczupłe kobiety, które mają taką postawę, wyglądają jakby miały podwójny podbródek i obwisły biust.
  • Przez taką postawę pogłębia się lordoza - jest to też źródło większego brzucha
  • Ten kto idzie przez życie z taka postawą (pogarbione plecy, wiszące ramiona) nie sprawia wrażenia osoby pewnej siebie ani atrakcyjnej
  • Stopy i nogi są fundamentem postawy ciała. Jeśli stopy,nogi są ustawione w kształcie litery X- lub O może to doprowadzić do zwiększonego zużycia stawów a nawet ich zapalenia.

ZADANIE NA DZIŚ: Wyprostuj się i spójrz dumnie przed siebie. Naprawdę wiele już osiągnęłaś! Twoje życie zmienia się z dnia na dzień :)

21. września 2020 r.
Zamknij menu