Masz już dzienniczek żywieniowy i wiesz, ile kalorii dziennie jesz.

Czas odpowiedzieć sobie na pytanie, jak je wykorzystujesz.

Chcesz szybko schudnąć?

Na Twój sukces składają się trzy elementy:

  • dieta: właściwe menu nie tylko jest sposobem na dostarczenie odpowiedniej ilości kalorii, ale również składników odżywczych. W zależności od swojej aktywności fizycznej kobieta ważąca około 58 kg średnio potrzebuje dziennie od 1700 do 2100 kcal. To dużo i mało jednocześnie. A to, jak wiele jedzenia znajdzie się na Twoim talerzu zależy tylko od Ciebie. Jak to możliwe? Kanapka z szynką i majonezem ma około 300 kcal. To mniej więcej tyle, ile kilogram brokułów. Na pewno wiesz, że po zjedzeniu jednej kanapki po chwili sięgniesz po następną. Założymy się, że o ile uda Ci się wcisnąć kilogram brokułów, na pewno nie zjesz nic więcej przez sporo czasu
  • regularne treningi: W ciągu godziny treningu spalisz nawet 400 kcal. Wniosek? Chcesz jeść, więcej? Trenuj! W bonusie dostaniesz szybszy metabolizm
  • codzienna aktywność fizyczna: Półgodzinny spacer to około 300 kcal. Dodatkowo chodząc angażujesz około 200 mięśni. Teraz już rozumiesz, dlaczego Twoje codzienne małe wybory w ostatecznym rozrachunku mają kolosalne znaczenie?

Tajny składnik sukcesu…

O sporcie i diecie powiedzą Ci wszyscy, ale czy wiesz, że aby schudnąć musisz też dbać o odpoczynek? Bez niego cały Twój wysiłek na nic! Gdy śpisz poniżej 7-8 godzin na dobę układ hormonalny wariuje, hormony odpowiadające za uczucie głodu również.

Co więcej: gdy krótko śpisz prawdopodobnie w nocy chętnie sięgasz po przekąski, a tym samym przerwa nocna w jedzeniu jest zdecydowanie zbyt krótka.

Rada na dziś: Zaplanuj treningi na najbliższy miesiąc. 2-3 razy w tygodniu po 30 minut wystarczy, by efekt Cię zaskoczył.

Teraz wpisz to do kalendarza i powieś ta, by wszyscy domownicy widzieli, kiedy nie będzie Cię w domu.

Od tego momentu nie ma wymówek.

Walczysz o lepszą wersję siebie.

To tylko miesiąc - założymy się, że gdy zobaczysz efekt, nie będziesz już chciała przestać!

02. września 2020 r.
Zamknij menu