DEWIZA NA LUTY: ZRÓB SOBIE PRZERWĘ!

Styczeń już za nami, a postanowienia noworoczne powoli ulegają zapomnieniu. Jeśli chcesz osiągnąć swoje cele, nie możesz ich porzucić ani robić sobie przerwy od treningu! Jak? Wybierz przerwę, ale tylko tę właściwą!

Przerwa między posiłkami

Jeśli chcesz schudnąć, powinnaś zapewnić swojemu organizmowi przerwę między posiłkami wynoszącą od trzech do sześciu godzin.Taka przerwa pozwala spalać tłuszcz: w czasie, gdy twój organizm nie dostaje nic do jedzenia, sięga do rezerw!

Ponadto, twoje jelita mają chwilę odpoczynku. To z kolei niesie prawdziwe korzyści dla zdrowia, szczególnie podczas zimnych pór roku, kiedy twój układ odpornościowy jest niezwykle obciążony.

Nocna przerwa w jedzeniu

Możesz schudnąć jeszcze łatwiej, jeśli po prostu "prześpisz" głód. To zadziała, jeśli nocna przerwa w jedzeniu wyniesie 12 godzin. Wystarczy, że kolację zjesz o 20:00, a śniadanie o 8:00 rano. Nie podjadaj pomiędzy nimi i zachowuj zasady zdrowego żywienia w ciągu dnia, a po kilku dniach obudzisz się szczuplejsza.

Zrób sobie przerwę!

Im bardziej stresująca jest twoja praca, tym ważniejsze są regularne przerwy. Stres sprawia, że oddychamy płytko i powierzchownie. Rezultat: organizm dostaje za mało tlenu, jesteśmy zmęczeni i brak nam energii. W tym stanie łatwiej popełniamy błędy i potrzebujemy więcej czasu na wykonanie swoich zadań. Błędne koło!

Dlatego: 

  • Wstawaj od biurka co najmniej co 90 minut,
  • podczas przerwy w pracy ruszaj się, np. podejdź do okna,
  • oddychaj równomiernie i głęboko w brzuchu,
  • możesz zrobić małe ćwiczenie relaksacyjne.

Dzięki temu dostarczasz organizmowi tlen, pozostaniesz w dobrej formie i będziesz wydajniej pracować.

Bądź czujna!

Sama widzisz: przerwy są potrzebne! Dzięki nim stajesz się szczuplejsza, jesteś zdrowsza i redukujesz stres. A co z przerwami w treningu w Mrs.Sporty? Bądź czujna i nie pozwalaj sobie na nie! Dzięki temu szybko będziesz cieszyć się z osiągnięcia kolejnych celów.

30. stycznia 2019 r.
Zamknij menu