DZIEŃ 6: PROGRAM PŁASKI BRZUCH

Prawidłowa postawa ciała ma ogromne znaczenie dla wyglądu Twojego brzucha. Sama wiesz, jak wygląda, kiedy stoisz zgarbiona, a jak gdy ciało jest wyprostowane. Dzisiaj dowiesz się, co robić, żeby poprawić wygląd brzucha w kilku prostych krokach.

Co to znaczy prawidłowa postawa ciała?

Jeśli spojrzysz na siebie z boku to prawidłową postawę ciała przyjmiesz, gdy płatek Twojego ucha będzie równy z brakiem, bark z biodrem, biodro z kolanami, a kolana z kostkami. Takie ustawienie pozwala zachować równowagę mięśniową i przeciwdziałać urazom. dodatkowo sprawisz przyjemność swojemu brzuchowi. Ściśnięty brzuch powoduje osłabienie pracy narządów wewnętrznych.

Jak dobrze usiąść w pracy?

Należy usiąść w fotelu jak najgłębiej, tak aby miednica znajdowała się blisko oparcia, a plecy przylegały do niego na całej długości. Klatka piersiowa powinna być wysunięta do przodu, a głowa trzymana prosto z tułowiem. Łokcie natomiast muszą się wspierać na podłokietnikach, tak by ręce były ułożone poziomo.

10 rad na płaski brzuch i proste plecy

  1. Nie spiesz się z jedzeniem i siedź wyprostowana.
  2. Poduszka na której śpisz powinna wspierać kręgosłup szyjny – nie powinna być zbyt wysoka.
  3. Staraj się nie pogłębiać swoich problemów i używać więcej mięśni – gdy podnosisz coś z ziemi, zejdź do przysiadu, nie zwieszaj się na prostych nogach.
  4. Staraj się wzmacniać wszystkie mięśnie, nie tylko te, na których najbardziej Ci zależy.
  5. Jeśli dużo siedzisz – rozciągaj się. Struktury przykurczone wymagają rozluźnienia.
  6. Siedząc możesz użyć poduszki lub specjalnej podkładki pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa, która spowoduje jego naturalne odtworzenie.
  7. Mocne mięśnie brzucha nie tylko pięknie wyglądają, ale również stabilizują - odpowiedni zestaw ćwiczeń na brzuch wesprze prawidłową postawę ciała.
  8. Ograniczaj chodzenie w szpilkach – są przyczyną wielu wad.
  9. Zainwestuj  w siebie – pójdź na masaż, który rozluźni nadmiernie napięte struktury.
  10. Ucz się oddychania, praca przepony ma wpływ na prawidłową postawę ciała i stabilizację. Umiejętne oddychanie rozluźnia brzuch.

RADA NA DZIŚ: Wyprostuj się. To wystarczy, by brzuch od razu wyglądał znacznie korzystniej!

06. sierpnia 2022 r.
Zamknij menu