Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit, inaczej skórka pomarańczowa. Na samą myśl o niej dostajemy „gęsiej skórki”  To zmowa wielu kobiet – sprawia, że czują się skrępowane i odczuwają spory dyskomfort w związku z jego występowaniem. 

Czy istnieje skuteczny sposób na pożegnanie się  tym problemem. Okazuje się że TAK! Można to osiągnąć stosując prawidłową dietę i uprawiając regularnie sport, najlepiej trening siłowy. 

A to świetnie się składa bo właśnie tego typu trening wykonujesz w klubie Mrs. Sporty. Pamiętaj więc by wykonywać go regularnie najlepiej 3 razy w tygodniu, przez 30 minut  angażując całe ciało. Trening siłowy, realizowany metodą interwału pozwala na większe zaangażowanie partii mięśniowych podczas jednej sesji treningowej, co przekłada się większą skutecznością w pobudzaniu metabolizmu.

Przyjrzyj się swojej codziennej diecie.

Chcąc zredukować cellulit, trzeba:

  • Jeść regularnie
  • Pić odpowiednią ilość wody, minimum 1,5 litra na dobę
  • Włączyć do  jadłospisu duża ilość warzyw
  • Zadbać o właściwie zbilansowane posiłki pod względem zawartości białka, węglowodanów i tłuszczów
  • Spożywać odpowiednią ilość ryb, chudego mięsa oraz nabiału

Co możesz zrobić jeszcze?

Jeśli chcesz pozbyć się pomarańczowej skórki, idealnym rozwiązaniem jest masaż z poocą specjalistycznych butów Normatec Recovery Boots. Masaż limfatyczny pobudza krążenie, a tym samym usprawnia usuwanie produktów przemiany materii oraz tosyn z organizmu. Dzięki temu znikają obrzęki, a cellulit staje się mniej widoczny.

Rada na dziś: Raz w tygodniu wykonaj peeling z soli kuchennej z odrobiną oliwy. Sól usunie martwy naskórek i poprawi krążenie, a oliwa nawilży skórę. Oprócz peelingu z soli, dobre działanie ma również peeling wykonany ze zmielonej kawy – wygładza skórę i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Naturalne peelingi to skuteczne sposoby w walce z cellulitem !

29. listopada 2020 r.
Zamknij menu