Trening zaczyna się w głowie!

Abyś mogła częściej oczekiwać tych pozytywnych uczuć i sukcesów, zebraliśmy dla Ciebie dziesięć najlepszych wskazówek, jak pokonać słabsze ja i regularnie chodzić na treningi:

Wskazówka 1: Wprowadź godziny treningu w kalendarzu

Traktuj swoje treningi tak samo poważnie, jak ważne spotkania lub badania lekarskie. Zapisz daty i godziny, podobnie jak inne ważne daty w swoim kalendarzu.

Wskazówka 2: Spotkaj się ze znajomymi

Łatwo odwołać wizytę tylko dla siebie, ale stanie się to trudniejsze, jeśli zawiedziesz swojego partnera treningowego. Dlatego zawsze, gdy to możliwe, umawiaj się na wspólne uprawianie sportu z koleżanką.

Wskazówka 3: Spakuj torbę na siłownię

Jeśli musisz rano zebrać sprzęt treningowy, jest to „dobry” powód, aby przełożyć kolejną sesję treningową. W końcu jesteś spóźniona i musisz iść do pracy. Więc spakuj torbę na trening poprzedniego wieczoru i zostaw pod ręką przy drzwiach, aby jej nie zapomnieć.

Wskazówka 4: Nazwij i zwizualizuj swoje powody do treningu

Pamiętaj, dlaczego chcesz ćwiczyć: chcesz ponownie zmieścić się w ulubione dżinsy lub chcesz w końcu przestać odczuwać ból pleców. Wizualizuj te cele bardzo obrazowo: jak to będzie, kiedy je osiągasz? Im bardziej są konkretne, tym bardziej staną się motywujące.

Wskazówka 5: Wyznacz realistyczne cele

Na pewno masz wielkie marzenia. Jednak zwykle ich osiągnięcie zajmuje trochę czasu. Aby w międzyczasie nie stracić motywacji, powinnaś wyznaczyć sobie małe, realistyczne cele pośrednie, które są namacalne i osiągalne. W ten sposób pozostajesz zmotywowana przez cały czas.

Wskazówka 6: Rozwiń pozytywne nastawienie do treningu

Uświadom sobie, jak dobre jest dla ciebie ćwiczenie i czytaj książki o treningu i fitnessie. Niech entuzjazm autorów dotrze do Ciebie.

Wskazówka 7: Nie bierz na siebie za dużo

Nie wywieraj na siebie presji, zobowiązując się do ćwiczeń przez godzinę lub półtorej. Powiedz sobie, że wystarczy ćwiczyć przez 20-30 minut. Zawsze znajdziesz czas. Jeśli po tym nadal masz ochotę na trening, idź dalej. Jeśli nie, po prostu przestań. Zobaczysz: po pierwszych 20 minutach będziesz zadowolona z dalszego treningu.

Wskazówka 8: Nagradzaj siebie

Zadbaj o siebie po treningu, zwłaszcza jeśli masz trudności z zebraniem się w sobie. Następnie nagrodź się, oglądając jeden lub dwa odcinki swojego ulubionego serialu na kanapie lub rozpieszczając się maską do pielęgnacji skóry.

Wskazówka 9: Zapisz swoje sukcesy

Zachowaj mały notes, w którym zapisujesz, kiedy byłaś na treningu, jak się czujesz, w jakim stopniu jesteś sprawna i jakie cele już osiągnęłaś. W ten sposób możesz ciągle przypominać sobie o swoich sukcesach.

Wskazówka 10: Nie obwiniaj się!

Naprawdę nie mogłaś się pozbierać, a może wolisz wyjść z przyjaciółmi zamiast iść do klubu fitness? Więc nie obwiniaj się i nie mów sobie, że nigdy ci się nie uda. Zamiast tego po prostu powiedz sobie, że dzisiaj nie wyszło, ale jutro masz zamiar trenować. Dzięki temu możesz cieszyć się wieczorem na kanapie lub z przyjaciółmi we włoskiej restauracji bez wyrzutów sumienia i masz motywację, aby nadrobić to, co jutro przegapiłeś.

01. lipca 2022 r.
Zamknij menu