Tym razem się uda! ZREALIZUJESZ swoje POSTANOWIENIA NOWOROCZNE!

Postanowienia noworoczne to wspaniała rzecz! Co roku podejmujemy je na nowo. Ale każdego roku... Sama dobrze wiesz, jak jest z postanowieniami! Aby tym razem się udało wprowadzić je w życie skorzystamy z metody WOOP!

Woop! Na początku brzmi to jak aplauz amerykańskiej cheerleaderki. W rzeczywistości jest to naukowo udowodniona metoda, która pozwala wprowadzić w życie wszelkie plany i postanowienia. Jak to działa?

Krok 1: Życzenie (WISH)

Zamiast „życzenie“ możesz myśleć „cel“. Cel od życzenia różni się tym, że jest mierzalny, a jego osiągnięcie wyznacza się w określonym czasie. Różnica“ Taka jak pomiędzy „chcę schudnąć“ a „do 1 lutego zrzucę 2 kilogramy“.

Cel powinien być dla Ciebie ważny i zasadniczo możliwy do osiągnięcia. Zapisz swój cel kilkoma słowami na kartce papieru.

Krok 2: Rzeczywistość  (OUTCOME)

Wyobraź sobie, jak to jest, gdy dotrzesz do celu. Zamknij oczy i postaw się w tej sytuacji. Co widzisz oczyma wyobraźni? Zanurz się w tym na kilka chwil. Następnie zapisz w notatce, jak wygląda Twój najlepszy możliwy wynik.

Krok 3: Przeszkoda (OBSTACLE)

Teraz zastanów się, co mogłoby być przeszkodą na drodze do osiągnięcia celu. Co Cię blokuje uniemożliwiając osiągnięcie celu? Przykład: "Po pracy jestem zbyt zajęta. Nie mam czasu iść na trening". Na kartce papieru wypisz stojące na drodze do celu przeszkody.

Krok 4: Plan (PLAN)

Teraz zastanów się, co możesz zrobić, gdy natkniesz się na przeszkodę. Co może ci pomóc? Co powiesz? Albo co zrobisz?

Gdy już wiesz, co to takiego, sformułuj zdanie zaczynające się od "jeśli". Przykład: Jeśli po pracy nie będzie mi się chciało iść na trening, powiem sobie "Po ćwiczeniach czujesz się znacznie lepiej".

Zanotuj swoje zdanie na kartce. Gotowe!

Baw się dobrze i osiągaj swoje cele z metodą WOOP!

18. stycznia 2022 r.
Zamknij menu