W trosce o zdrowie Twojego serca

Weź do ręki piłkę do tenisa i mocno ją ściśnij, właśnie tyle pracy musi wykonać serce aby przepompować krew.

Każdego dnia mięsień sercowy generuje tyle energii ile potrzebuje tir żeby przejechać 30km!

Dlatego w walentynkowym okresie, ale i po nim zadbajmy o nasze serca:

  1. Zabierzmy je na trening – systematyczny wysiłek zapobiega chorobie niedokrwiennej. W karnawale o nasze serce zadba taniec, zalecany jest również trening interwałowy. Warto wyjść na spacer z kijkami, spróbować marszobiegów w drodze do Mrs. Sporty lub najzwyczajniej iść na basen.
  2. Jedzmy to co zdrowe i pijmy wodę – witaminy z grupy B, kwas foliowy, magnez czyli chude mięsa, warzywa i owoce, pestki dyni i kakao. Nie zapominajmy również o nawadnianiu, gęsta krew, to więcej wysiłku dla serca.
  3. Popracujmy nad stresem – kiedy dopada nas stres zwiększa się wydajność serca nawet pięciokrotnie, toteż przewlekły stan napięcia emocjonalnego może doprowadzić do przedwczesnego zużycia mięśnia. Zadbajmy o spokój na jodze, spacerach i zbliżeniach z ukochaną drugą połową.
  4. Śmiejmy się z całego serca – podczas śmiechu rozluźniamy ścianki naczyń krwionośnych tym samym zmniejszając ich stany zapalne, następuje agregacja płytek krwi niwelująca ryzyko zakrzepów! Dodatkowo jest to świetna gimnastyka dla brzucha.

Pamiętajmy! Te cztery punkty są równie skuteczne, jak leki na serce.

18. stycznia 2018 r.
Zamknij menu