Tanecznym krokiem do lata!

TANECZNA WIOSNA W MRS.SPORTY

Taniec od niepamiętnych czasów jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Dawniej stosowany w wielu kulturach jako rytuał, podczas którego oddawano hołd bóstwu, bądź wykonywano czynności magiczne, aby wywołać pożądane zjawiska. Dziś spełnia wiele funkcji od rozrywkowych, poprzez sportowe do wyczynowych. Jednak taniec to dużo więcej niż by się wydawało.

"Każdy taniec jest odkryciem nas samych" - powiedziała znana tancerka i choreograf Martha Graham. I miała rację! Taniec ma zbawienny wpływ dla kondycji, szczupłej sylwetki, regulacji emocji, poprawy stanu zdrowia i doskonałego samopoczucia!

Badania opublikowane w New England Journal of Medicine prowadzone przez 21 lat na seniorach miały na celu wskazanie, jakie czynności zapobiegają postępowi demencji starczej. Ich wyniki okazały się bardzo interesujące. Czytanie zmniejszało ryzyko demencji o 35%, rozwiązywanie krzyżówek przynajmniej cztery razy w tygodniu redukowało to ryzyko o 47%, a częsty taniec aż o 76%!

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznaje aktywność fizyczną za niezbędny i podstawowy warunek profilaktyki zdrowotnej. Ćwiczenia przy muzyce uczą panowania nad własnym ciałem oraz wzmacniają słabsze partie ciała. Tańcząc, musimy być zdolni do większego niż zwykle zakresu ruchu wszystkich grup mięśni, dzięki czemu zwiększa się nasza elastyczność. Badania wykazały, że osoby z niewydolnością serca, które jako formę rehabilitacji wybrały taniec, doświadczyły znacznej poprawy w obszarach układu krwionośnego i oddechowego, zdecydowanie poprawiła się również ogólna wydolność organizmu. Wybierając intensywniejszą formę tańca jako regularny trening, możemy skutecznie zredukować zbędne kilogramy i wzmocnić mięśnie całego ciała.

Inne badania, opublikowane w International Journal of Neuroscience, wykazały, że terapia ruchowa oparta na tańcu nie tylko poprawia stany depresyjne, ale także uodparnia psychikę poprzez regulację poziomu serotoniny i dopaminy w organizmie. Uczestnicząc w tanecznych zajęciach grupowych, możemy zwiększyć poczucie własnej wartości i rozwijać umiejętności interpersonalne. Wysiłek fizyczny reguluje stres i napięcie, dlatego taniec daje ogólne poczucie dobrego nastroju. 

Terapia tańcem stosowana u kobiet z rakiem piersi znacznie poprawia nastrój chorych, co bezpośrednio wpływa na poprawę jakości ich życia, pozytywne myślenie oraz adaptację do nowej sytuacji życiowej.

Tańcząc, rzucasz wyzwanie swojemu mózgowi i stymulujesz tworzenie się nowych połączeń między komórkami mózgowymi, gdyż nowe umiejętności, zwłaszcza ruchowe, to zapotrzebowanie na ekspansję nerwów wewnątrz Twojego mózgu. Im trudniejsze kroki – tym lepiej! 

Taniec to radość, pasja, energia... Nie pozostaje nam nic innego jak wykorzystać jego zbawienny wpływ na nas w Mrs.Sporty.

Zapraszamy wszystkie Panie do naszych klubów w maju i kwietniu! Czeka na Was wyjątkowy konkurs "Tanecznym krokiem do lata"

Warunki konkursu:

  • ​Data ogłoszenia konkursu: 20 maja 2019 r.
  • Czas na przesyłanie zgłoszeń przez kluby: 20 maja - 14 czerwca 2019 r. 
  • Każdy Zespół może przesłać tylko jedno nagranie przedstawiające wykonanie układu tanecznego.
  • Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 5 finalistów, a nagrane przez nie widea będą udostępnione na fanpage'u Mrs.Sporty Polska na Facebooku.
  • W dniach 17 czerwca - 21 czerwca 2019 na fanpage'u Mrs.Sporty Polska będzie miało miejsce głosowanie na najlepszy filmik.
  • 24 czerwca 2019 roku zostaną ogłoszeni zwycięzcy
  • W ramach konkursu zostaną przyznane trzy nagrody w ramach których zwycięskie kluby zorganizują specjalne wydarzenie dla swoich klubowiczek.

Zobacz też: Pełen regulamin konkursu

20. maja 2019 r.
Zamknij menu