Ćwiczenia na piękny biust, czyli podniesienie biustu bez skalpela

Rokrocznie 3 miliony kobiet na świecie poddaje się operacjom plastycznym piersi. 1/3 z nich decyduje się lifting czyli podniesienie biustu. Statystyki te nadal rosną, a lekarze zajmujący się zabiegami apelują o rozważne podejmowanie decyzji i zwrócenie uwagi na poprawę wyglądu piersi poprzez proste zabiegi, jak praca nad prawidłową postawą ciała, niepalenie tytoniu, skupienie się na prawidłowym odżywianiu i nawodnieniu. Niekiedy są to pierwsze wytyczne jakie lekarz przekazuje przyszłej pacjentce do zrealizowania do dnia wykonania zabiegu. Jeśli nie chcemy, by operacja przynosiła odwrotny od zamierzonego efekt są to podstawy, które warunkują sukces.

Ćwiczenia na piękny biust i prawidłowa postawa

Niejednokrotnie zabiegi związane z poprawę wyglądu biustu przynoszą odwrotne efekty lub pogłębiają nieatrakcyjny wygląd piersi. Najbardziej powszechne przyczyny to:

  • niezdrowy styl życia,
  • odwodnienie organizmu,
  • zła dieta,
  • brak efektywnych ćwiczeń na biust,
  • zgarbiona sylwetka.

Niewielki odsetek ludzi może pochwalić się prawidłową postawę ciała. Typowa kobieca sylwetka to: wysunięte do przodu barki i głowa, zaokrąglone plecy, lekko wypchnięty brzuch. Taka postawa powoduje, iż piersi samoistnie opadają.             

Ponieważ biust utrzymywany jest przez tkanki łączne, które przytwierdzone są do obojczyków w momencie kiedy głowa wraz z barkami wysuwają się w przód, tym bardziej potęgują efekt opadających piersi. Tego procesu nie jest w stanie naprawić żaden zabieg i należy w pierwszej kolejności skupić się na tym aspekcie.

Wyobraźmy sobie teraz sytuację, w której kobieta posiadająca duży biust dokłada jeszcze 400g stałego obciążenia na klatce piersiowej przy braku kompletnej kontroli górnej części ciała. W dłuższej perspektywie siła nacisku wywieranego na ciało przez te dodatkowe 400g, będzie powodowała bóle głowy oraz napięcia w górnej jego części. Wpłynie również na ponowne opadanie biustu.

Jeśli chcesz poprawić jakość i wygląd twojego biustu zacznij od ćwiczeń, które będą korygowały twoją postawę: ustawiaj głowę (płatek ucha), bark, biodro, kolano oraz kostkę stopy w jednej linii - oto wzorzec prawidłowej postawy ciała.

Piękny biust a prawidłowa postawa ciała podczas treningu

Każdy trener zna zasadę: prawidłowa postawa ciała to prawidłowy wzorzec ruchowy. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną ustawienie ciała w prawidłowej postawie powinno być nadrzędną częścią treningu. Jeśli ćwiczysz już jakiś czas, wróć do podstaw, dzięki temu zwiększą się możliwości ruchowe. Nieprawidłowo ustawione ciało zmniejsza zakres ruchu, a wykorzystanie całej długości mięśnia jest podstawą do budowania proporcjonalnej sylwetki w oparciu o biomechanikę.

Wykonywanie pełnych zakresów jest o tyle istotne o ile w ciągu dnia najczęściej nasze ruchy są bardzo skrócone. Jeśli w ciągu dnia dużo siedzimy, mamy zaokrąglone plecy, przykurczone mięśnie z przodu uda, a nadmiernie rozciągnięte mięśnie grzbietu, powinniśmy spędzić trochę czasu wieczorem nad tym aby te struktury rozprostować i porozciągać.

Pogarszająca się postawa oraz pogorszenie stanu biustu nie są wcale typowymi oznakami procesu starzenia się. Są to przede wszystkim objawy braku świadomości prawidłowej postawy ciała. Bardzo wiele młodych kobiet, nawet 18 letnich dziewcząt decyduje się na implanty w nadziei, że dzięki nim będą wyglądały zdrowiej i atrakcyjniej ponieważ ich sylwetki przypominają postury dużo starszych kobiet.

Sprawdź też:

Młodość zaczyna się od ruchu!

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Jak poprawić wygląd biustu?

1. Dbaj o biust tak, jak dbasz o skórę twarzy

Zastanów się ile czasu poświęcasz na pielęgnacje cery, aby była promienista i wyglądała zdrowo, a ile twojego czasu przypada na zadbanie o skórę biustu. Od dziś postaraj się zarówno nawilżać, jak i natłuszczać biust oraz jego okolice.

2. Zacznij pić więcej wody

Utrzymując odpowiednią wilgotność skóry pozwalamy na dostarczenie niezbędnych składników odżywczych do jej komórek. Dzięki wodzie zwiększamy elastyczność oraz usuwamy toksyny, dzięki czemu skóra całego ciała wygląda na zdrowszą.

3. Wykonuj odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Unikaj ćwiczeń w których klatka piersiowa ciągnięta jest w dół oraz takich, które zaokrąglają górną część pleców czy wysuwają nadmiernie głowę do przodu.

Przykładem takiego ćwiczenia jest robienie spięcia brzuszków na ziemi kiedy to mięśnie brzucha tylko się kurczą, a w odpowiedzi na to ćwiczenie ciągną mięśnie klatki piersiowej w dół. Można natomiast wykonywać brzuszki na piłce do ćwiczeń.

4. Mobilizuj odcinek piersiowy kręgosłupa

Mówiąc o dobrej postawie musimy mieć na uwadze mobilność odcinków kręgosłupa, a w tym przypadku odcinka piersiowego. Do mobilizacji kręgosłupa wykorzystaj piankową rolkę. Połóż się na rolce tak aby znajdowała się w środkowej części pleców. Biodra połóż swobodnie na ziemi, nogi trzymaj ugięte. Załóż ręce za głowę i powoli otwierając klatkę piersiową (biust do sufitu) wygnij plecy przez wałek aż do wyprostowania kręgosłupa w odcinku piersiowym.Utrzymaj pozycję przez 20 sekund. Mobilizację powtarzaj od trzech do 5 razy. Możesz wykonywać ją codziennie.

5. Dobierz dobry stanik

Stanik powinien być ani nie za luźny ani nie zbyt ciasny. Podstawowym błędem jest dobieranie stanika, którego ciężar spoczywa na ramiączkach, a nie na pasie pod biustem.

źle dobrana miseczka to taka która się fałduje w górnej części czy też fiszbiny które sięgają aż do węzłów chłonnych pachowych lub gdy złączenie na środku biustonosza nie przylega do mostka a przyciska tkankę piersiową.

Stanik nie powinien ograniczać przepływu limfy przez piersi tym samym nie ograniczać przepływu przez cały tułów zmniejsza się wtedy wydajność układu odpornościowego i detoksykacyjne go i niestety może powodować wystąpienie raka piersi. Nie ściskajmy więc nadmiernie piersi, a gdy wybieramy stanik sportowy ma on być komfortowy i delikatnie podtrzymywać biust.

6. Rzuć palenie

Palenie tytoniu uznawane jest za jeden z najważniejszych czynników wpływających bardzo źle na stan skóry błon śluzowych i uzębienia. Jeśli chcesz cieszyć się piękną skórą powinnaś ograniczyć a w najlepszym wypadku rzucić palenie, wystarczy jeden papieros aby zniszczyć kilka włókien kolagenowych.

7. Dbaj o dietę

ruch i prawidłowo zbilansowana dieta od zawsze jest kluczem do sukcesu jeśli chodzi o piękne ciało i zdrowie. dla kondycji skóry niezwykle istotnymi składnikami jakie powinny pojawić się w naszej diecie to: zdrowe tłuszcze,owoce, warzywa. Królową witamin w tym przypadku będzie witamina E, której bogatym źródłem są orzechy laskowe i włoskie oliwa z oliwek, olej rzepakowy i arachidowy.

Jeśli podjęłaś decyzję o zmianie wyglądu biustu, zacznij od tych 7 punktów!

Skorzystaj z bezpłatnej porady trenera i dowiedz się więcej!

[Autor: Anna Wawrocka]

14. maja 2019 r.
Zamknij menu