Zmień swoje nawyki! Na lepsze...

Postanowiłaś: od dziś będziesz jeść więcej warzyw, regularnie ćwiczyć i zrezygnujesz ze słodyczy. W praktyce to jednak nie jest takie proste! Oczywiście musisz szukać sposobów na zmianę starych nawyków. Podpowiadamy, jak zrobić to niemal nieodczuwalnie!

Najłatwiejszy sposób: do starych przyzwyczajeń, dodaj nowe!

Przykład?

Wiesz, że często oddychasz płytko i kulisz ramiona? Czas to zmienić: ilekroć przechodzisz obok kopiarki w biurze, rozluźnij ramiona, wykonując krążenia w tę i z powrotem, a przy tym głęboko oddychaj. Zauważysz, że po kilku dniach zwrócisz uwagę na ramiona i oddychasz w innych sytuacjach, bądź mniej napięty i oddychaj głębiej.

Teraz zastanów się, jak możesz zakotwiczyć inne nowe nawyki...

Czy przychodzisz obok warzywniaka przed pracą? Wejdź codziennie i kup przynajmniej jeden rodzaj owoców i warzyw. Dzięki temu masz świeże owoce i warzywa każdego dnia w biurze, a później w domu. To prawdopodobnie wystarczy, byś codziennie zjadała właściwą porcję owoców i warzyw.

Czy spotykasz się ze swoimi koleżankami? Umów się z nimi na spacer, rower lub znajdźcie inny sposób na aktywne spędzenie czasu. 

Brzmi prosto, prawda?

W ten sposób można „trenować” nowe zachowania. Po krótkim czasie tak się do tego przyzwyczaisz, że naturalnie włączyłeś je do swojego codziennego życia.

Chcesz wprowadzić do swojej codzienności jeszcze więcej aktywności? ZACZNIJ TERAZ! UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY TRENING W KLUBIE MRS.SPORTY W TWOJEJ OKOLICY.

Czekamy na Ciebie!

07. września 2020 r.
Zamknij menu