5 pomysłów na to, jak wykończyć się młodo i boleśnie.

5 pomysłów na to, jak wykończyć się młodo i boleśnie.

                                                             Przestań trenować i kup fotel.

Jak wiadomo, ruch to zdrowie, a to już przeczy naszemu planowi. Za to długie siedzenie w fotelu znacznie przybliży nas do celu. Od pogorszenia widzenia przez wgapianie wzroku w ekran, po otłuszczenie narządów wewnętrznych, choroby narządu ruchu, choroby serca, problemy z oddychaniem... Na szczęście bez zespołów demencyjnych, ponieważ tych raczej nie dożyjesz. Gwarancji nie damy, zważając na dostępną ilość programów telewizyjnych, może choroba Alzheimera przyjdzie o wiele szybciej. Krok pierwszy za nami, ale do pełnego sukcesu jeszcze daleko.

                                                                     Fast food jest w porządku

Tak, mnie też irytują te zdjęcia kobiet śmiejących się do sałatki. Chyba coś w tym jest, bo wśród znajomych dbających o linię próżno szukać osób zajadających się na co dzień kebabem. To pewne, odżywianie się w budkach z fast foodem na pewno nie sprawi, że będziesz zdrowszy – a przecież życie jest zbyt krótkie, by nie zajadać się tłustymi sosami czy frytkami z głębokiego oleju. Lista dolegliwości , która Cię czeka jest naprawdę długa. Żeby nie zanudzać, wystarczy wspomnieć o miażdżycy, zawale mięśnia sercowego, udarze mózgu czy nowotworze jelita, żołądka, wątroby i innych organach, do których trafi przerzut. W ten sposób kopiemy sobie dodatkowy metr w głąb ziemi na najbliższym cmentarzu. 

                                                                              Zapal sobie

Posiedziałaś, zjadłaś, być może popiłaś colą albo napojem energetycznym – co już bardzo zbliżyło Cię do celu. Sięgnij do kieszeni po zmiętą paczkę papierosów, bądź modne ostatnio e-papierosy. Spokojnie, jedne i drugie są ekstremalnie szkodliwe, więc tak naprawdę wybór należy do Ciebie. Jeśli nic z wcześniej wymienionych dolegliwości jeszcze Cię nie zabiło, możemy dołożyć do całości POChP, nowotwór płuc, oskrzeli, krtani i kilka innych wątpliwych przyjemności. Jako bonus, będzie od Ciebie cuchnąć jak z popielniczki, a dym zaszkodzi również Twoim bliskim.

                                                      Nie interesuj się swoim zdrowiem

W średniowieczu ludzie też się raczej nie interesowali tymi sprawami, dlatego żyli przeciętnie połowę krócej niż mogli. Okresowe badania? Nie rób tego, mniej wiesz lepiej śpisz. Przegląd zębów u stomatologa? Wolne żarty, nie od dziś wiadomo, że choroby zębów mają poważne powikłania w układzie krążenia i przyczyniają się do powstawania nowotworów. Bagatelizuj też porady ludzi znających się na zdrowiu, zamiast tego przełknij trochę środków przeciwbólowych – część z nich, na przykład paracetamol, jest toksyczna. Zupełnie poważne poradniki też mogą naprowadzić Cię na trop Twoich dolegliwości, a wczesne wykrycie problemu mogłoby pomóc Ci wyzdrowieć. A przecież zupełnie nie o tym jest ten artykuł, prawda?

 

                             Nigdy nie odwiedzaj klubu sportowego, dietetyka czy fizjoterapeuty

To byłby absolutny strzał w kolano, ponieważ w takich miejscach, te osoby mogą skutecznie namówić Cię na zmianę stylu życia, a co za tym idzie wyleczyć wiele Twoich dolegliwości bez pomocy syntetycznych leków czy operacji. Nakłonią Cię do wprowadzenia profilaktyki – zaczniesz zdrowo się odżywiać, odrzucisz słodzone napoje, przestaniesz palić, sprzedasz telewizor i w końcu wykupisz karnet do klubu sportowego. Na domiar złego, masażysta i fizjoterapeuta zaczną pracować nad ograniczeniami ruchu, na które tak mozolnie pracowałeś, pozbawią Cię bólu, zaczniesz lepiej oddychać i spać, a endorfiny, które uderzą Ci do głowy sprawią, że poczujesz się rewelacyjnie. Taka sytuacja doprowadziłaby do tego, że zrezygnowałabyś z wielu leków, zyskała prawidłową masę ciała, znacznie lepszą kondycję i uśmiech na twarzy. A w takiej sytuacji na pewno zrezygnowałabyś z planu jaki miałeś w założeniu tego artykułu, prawda?

 

PS. Jednak jeżeli rady przedstawione w artykule z jakiś względów  nie pasują do Twoich planów bądź aktualnego stylu życia to ZAPRASZAMY do siebie. :) 

                                                                                                                                                     Trenerzy MRS.SPORTY

 

24. maja 2018 r.
Zamknij menu