Dbajmy o nasz biust podczas ćwiczeń w klubie.fitness.

Za mały, nie dość duży, niedostatecznie kształtny, mało jędrny biust - to tylko pięć zarzutów, które kierują w stosunku do swoich piersi rzadko kiedy zadowolone panie.

I jakie mamy na to antidotum? Specjalne kosmetyki do pielęgnacji biustu, prysznic na przemian zimny / ciepły, aktywność fizyczna na siłowni. I tutaj przystopujemy. Czy któraś z aktywnych Pań, zadała sobie kiedykolwiek choć jedno z poniższych pytań przy okazji ćwiczeń w klubie?

     

  • Czy podczas wysiłku dbasz również o swój biust?
  • Czy wiesz jakich deformacji doznaje Twój biust podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych?
  •  

Podczas ruchu ciała, ruszają się także piersi, jednak to co dla ciała, nie zawsze jest dobre dla biustu. Bez odpowiedniego podtrzymania piersi podczas treningu są szczególnie narażone na deformację. Niezbędna jest ich solidna ochrona podczas wykonywania ćwiczeń wymuszających ich ruch. Jeśli chcemy dłużej cieszyć się pięknym, kształtnym biustem, już dziś musimy zaopatrzyć się w solidny, ściśliwy biustonosz do treningu. Przeznaczone do ćwiczeń specjalne biustonosze zostały stworzone z myślą o zapewnieniu piersiom odpowiedniego podtrzymania w czasie wysiłku. Podstawową funkcją stanika sportowego jest unieruchomienie biustu, ograniczenie jego ruchu, by zminimalizować ryzyko wystąpienia wstrząsów i przeciążeń podczas wysiłku fizycznego.

Podczas intensywnego wysiłku fizycznego piersi poruszają się z różną intensywnością i częstotliwością. Na przykład podczas biegu biust unosi się przy każdym kroku o 9 cm. W konsekwencji biust traci jędrność i elastyczność, staje się obwisły, a w skrajnych przypadkach nawet zdeformowany. Co ważne, jest to proces nieodwracalny, ponieważ raz rozciągnięta tkanka nie wraca do wcześniejszych kształtów. Właśnie dlatego stanik sportowy jest tak bardzo wysoko zabudowany i wykonany z grubego materiału - dzięki temu zapewnia stabilizację piersiom, zapobiegając ich rozciąganiu, a ponadto modeluje je i nadaje im właściwy kształt. Biustonosz sportowy to nie tylko ładnie wyglądający gadżet dla aktywnych. Dzięki niemu poczujesz zupełnie nową jakość ćwiczeń. Dbajmy o nasz biust.

źródło:http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/stroj-i-akcesoria/jak-dobrac-stanik-sportowy-jaki-biustnosz-sportowy-wybrac_37552.html;http://www.fit.pl/modafit/ciekawostki/biustonosz-sportowy--dlaczego-jest-taki-wazny,378,1,0.html

07. grudnia 2014 r.
Zamknij menu