MRS.SPORTY – Razem przeciwko rakowi piersi.

Sieć klubów sportowych dla kobiet MRS.SPORTY od lat pomaga finansowo organizacjom wspierającym kobiety walczące z rakiem piersi, w tym polską Federację Stowarzyszeń „Amazonki”. Zbiórka „Razem przeciwko rakowi piersi” rozpocznie się 1 października. W ramach tej akcji MRS.SPORTY zachęca w ponad 550 klubach Mrs.Sporty w całej Europie do wsparcia kobiet chorujących na raka piersi.

 

W październiku kobiety noszą róż

 

Różowa wstążka – „pink ribbon” – to międzynarodowy symbol solidarności z kobietami chorymi na raka piersi. Można ją nabyć za 2 zł w każdym klubie MRS.SPORTY. Całkowity dochód zostanie przekazany organizacjom zajmującym się rakiem piersi. W akcji  mogą brać zarówno Klubowiczki Mrs.Sporty, jak i osoby nienależące do klubu. Sugerowana kwota może być oczywiście w ramach możliwości większa. W ten sposób panie w Zabrzu mogą zrobić coś dobrego: dla siebie i dla innych kobiet.

Pod hasłem „Trening w dobrym celu” Mrs.Sporty w Zabrzu oferuje swoim członkom w październiku – miesiącu walki z rakiem piersi – szczególny program treningowy. Regularny ruch i zrównoważona dieta odgrywają ważną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych.

Prowadząc zdrowy tryb życia, można aktywnie przeciwdziałać rakowi. Tak samo istotne jest wczesne rozpoznanie raka, bo łatwiej go pokonać, kiedy zostanie wcześnie rozpoznany.

02. października 2016 r.
Zamknij menu