Co zrobić, by mieć piękny i płaski brzuch?

Ćwiczenia na płaski brzuch

Na pewno niejednokrotnie słyszałaś, że brzuszki to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na płaski i pięknie wyrzeźbiony brzuch? Okazuje się, że niekoniecznie. Dlaczego?

Trenujesz tylko jeden mięsień!

W Twoim brzuchu znajduje się szereg mięśni: mięsień prosty, skośny zewnętrzny i wewnętrzny, mięsień poprzeczny brzucha, a także mięśnie piramidowy i czworoboczny lędźwi. By mieć piękny brzuch nie możesz zapominać też o mięśniach tułowia. Biorąc pod uwagę te mniejsze i większe mamy już około 100 mięśni! Ćwicząc brzuszki skupiasz się jedynie na jednym z nich: mięśniu prostym brzucha. Przez to dochodzi do asymetrii w rozwoju mięśni, co może prowadzić do kontuzji, a także powodować bóle wynikające z wad postawy. Na domiar złego pozbawiony odpowiedniego wsparcia mięsień prosty nie będzie wyglądał tak, jakbyś tego oczekiwała. Zamiast brzuszków wykonuj ćwiczenia, które zaangażują wiele mięśni, w tym mięśnie głębokie oraz mięśnie tułowia.

Za niskie tętno!

Kalorie, a tym samym tkanka tłuszczowa tym szybciej się spalają, im szybsze masz tętno. Podczas treningu w Mrs.Sporty Twoje tętno osiąga nawet 140-150 uderzeń na minutę. A podczas robienia brzuszków? Raczej nie przekroczysz 90… To oznacza ni mniej ni więcej, że w czasie 60 minut spalisz niecałe 200 kcal. Mało prawda?

Trening interwałowy metodą na tłuszcz trzewny

Tłuszczyk, który widzisz pod skórą to jedno. Jednak kształt Twojego brzucha nadaje również  otulający narządy wewnętrzne tłuszcz trzewny. Jego zadaniem jest ochrona delikatnych organów, ale gdy jest go za dużo, nie tylko brzydko wygląda, ale też szkodzi! Przyczynia się do powstawania nadciśnienia, cukrzycy typu 2 oraz wielu innych schorzeń. Jak pokazują badania jednym z najskuteczniejszych treningów pomagających zredukować tłuszcz trzewny jest trening interwałowy.

Zapisz się na TRENING PRÓBNY i sprawdź, jak to działa w praktyce!

PŁASKI BRZUCH ROBI SIĘ W KUCHNI?

Na pewno słyszałaś, że wąska talia powstaje w kuchni? Może nie tylko, ale faktycznie dieta to aż 70% sukcesu! Gdy dodamy do niej aktywność fizyczną, mamy 100%. Znasz nas już trochę i na pewno wiesz, że mówiąc o diecie nie mamy na myśli głodówek ani nagłych zrywów, podczas których drastycznie ograniczasz rodzaj spożywanych produktów. Tak naprawdę jest kilka elementów, o które musisz zadbać. Oto i one!

Regularne posiłki

Podstawą zdrowego żywienia są regularne posiłki. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, cieszyć się zdrowiem i smukłą sylwetką istotne jest by zwracać uwagę nie tylko na to co jesz, ale także jak często.

 • Jeśli chcesz, by Twoje odchudzanie było efektywne, bezpieczne dla zdrowia, a jego skutki były długotrwałe, zapomnij o głodówkach i restrykcyjnych dietach prowadzonych na własną rękę.
 • Zastanów się, jak wygląda Twój codzienny harmonogram. O której wstajesz, w jakich godzinach wykonujesz pracę, kiedy kładziesz się spać i na tej podstawie zapisz na kartce, o które godzenie powinnaś zjeść poszczególne posiłki, zachowując odstęp 3-4h pomiędzy  posiłkami.
 • Podstawą będzie śniadanie, nie zapomnij o tym. Bez niego w ciągu dnia zjesz więcej, bo organizm będzie starał się „nadrobić straty”.
 • Zapomnij o stereotypie, że kolację należy zjeść najpóźniej o 18. Prawdą jest że kolację należy zjeść najpóźniej 2-3h przed snem.
 • Nie podjadaj między posiłkami.

Słodycze

Podjadanie słodyczy nie sprzyja wąskiej tali. Codzienne zjadanie „czegoś słodkiego” może odbić się dodatkowymi kilogramami i centymetrami w tali. Dietetycy podkreślają, że słabość do słodkości jest jedną z najczęstszych przyczyn nadwagi. Jak poradzić sobie ze słodkim nałogiem? Oto kilka wskazówek, co zrobić gdy masz ochotę na słodycze

 • Idź na spacer. Badania wykazały, że 20 minutowy spacer pozbawi Cię ochoty na słodką przekąskę.
 • Żuj gumę. Badacze podpowiadają, że osoby które żują gumę bez cukru po obiedzie, mają mniejsze pragnienie zjedzenia słodyczy
 • Wypij szklankę niegazowanej wody. Czasami głód mylimy z pragnieniem. Następnym razem, gdy poczujesz chęć na coś słodkiego, po prostu wybij szklankę wody.
 • Zaparz herbatę imbirową. Imbir jest cudowną przyprawą, która ułatwia trawienie i poprawia krążenie krwi. Dodatkowo rewelacyjnie sprawdzi się w roli strażnika Twojej wagi, bo ze skutkiem odwiedzie Cię od pomysły skosztowania czegoś słodkiego.

Więcej warzyw 

Nie od dziś wiadomo, że warzywa się nieodłącznym składnikiem diety odchudzającej, a co za tym idzie pomagają utrzymać smukłą talię. Są zdrowe, smaczne, dostarczają nam wiele witamin i minerałów. Niektóre warzywa posiadają właściwości odchudzające, dlatego włączenie ich do diety jest kluczem do smukłej sylwetki.

Do każdego posiłku dodaj porcję warzyw, ponieważ:

 • Są źródłem błonnika pokarmowego, co w naturalny sposób ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów, oraz pobudza perystaltykę jelit
 • Pobudzają organizm do szybszego spalania nagromadzonej tkanki tłuszczowej
 • Działają detoksykująco na organizm
 • Hamują uczucie głodu

Zobacz też:

01. maja 2021 r.
Zamknij menu