Horoskop fitness: Baran

Osoby urodzone pomiędzy 21 marca a 20 kwietnia charakteryzuje atletyczna natura. Wraz z Mrs.Sporty odkryjesz, jakie jeszcze masz talenty sportowe.

Jako baran masz mnóstwo niespożytej energii. Jesteś motorem napędowym nie tylko dla siebie: z łatwością motywujesz i swoją pasją porywasz do działania innych. Ta cecha pozwala Ci osiągnąć każdy ze stawianych sobie celów fitnessowych, dzięki czemu nie tylko momentalnie chudniesz, ale też utrzymujesz dobrą formę. Wykorzystaj ją, by zaprosić do klubu Mrs.Sporty siostrę lub przyjaciółkę - z bliską osobą ćwiczy się raźniej, a w razie spadku motywacji będziecie dla siebie nawzajem podporą.

Zawsze sięgasz wysoko, a podczas treningów uwielbiasz wyzwania. Z chęcią mierzysz się z nowymi ćwiczeniami. Twój trener w klubie Mrs.Sporty dobierze ćwiczenia tak, by pomogły ci spalić niespożyte pokłady energii, które w Tobie drzemią. Koniecznie spytaj go także Power Trening! Z podjęciem decyzji o rozpoczęciu treningów nie powinnaś czekać - zbyt długie rozważanie za i przeciw nie leży przecież w Twojej naturze!

Podczas ćwiczeń potrzebujesz różnorodności. Nie lubisz powtarzać kilka razy pod rząd tego samego ćwiczenia, dlatego dynamiczny trening w kole to coś dla Ciebie! Ćwiczenia zmieniają się co 40 s, a całość trwa nie więcej niż 30 minut. Zaledwie tyle wystarczy, by schudnąć, wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję. Oczywiście nie możesz zapominać o regularności. Powinnaś pojawiać się w klubie 2-3 razy w tygodniu.

Twój sportowy duch uwielbia rywalizację, ale mimo chęci wygrania zawsze grasz fair i do końca. Wykorzystaj tę cechę podczas licznych gier motywacyjnych. Nie pozwól jednak, by duch rywalizacji przyćmił Ci dobrą zabawę, bo to o nią przecież przede wszystkim chodzi!

Rada dla Ciebie: W Twoim przypadku doskonałym sposobem motywacji będzie ustalenie z pomocą trenera pośrednich celów sportowych. Włącz je w swój plan treningowy i żywieniowy. Czasami zbyt ambitnie próbujesz osiągnąć wyznaczony cel nie bacząc na swoje aktualne granice. Skutkuje to przeciążeniem. Pośrednie cele sportowe powinny zniwelować ten problem.

Zobacz też:

04. grudnia 2017 r.
Zamknij menu